Paul Osipow Sold at Auction Prices

    • Paul Osipow
      May. 21, 2023

      Paul Osipow

      Est: €1,500 - €3,500

      IV Akryyli paperille 1983, signeerattu "Paul Osipow", provenienssi: RAY.

      Annmaris Auctions
    • Paul Osipow
      May. 21, 2023

      Paul Osipow

      Est: €1,500 - €3,500

      III Akryyli paperille 1983, signeerattu "Paul Osipow", provenienssi: RAY.

      Annmaris Auctions
    • Paul Osipow
      May. 21, 2023

      Paul Osipow

      Est: €1,500 - €3,500

      II Akryyli paperille 1983, signeerattu "Paul Osipow", provenienssi: RAY.

      Annmaris Auctions
    • Paul Osipow
      May. 21, 2023

      Paul Osipow

      Est: €1,500 - €3,500

      I Akryyli paperille 1983, signeerattu "Paul Osipow", provenienssi: RAY.

      Annmaris Auctions
    • Paul Osipow (1939-), Uten tittel 1994
      May. 27, 2021

      Paul Osipow (1939-), Uten tittel 1994

      Est: kr40,000 - kr60,000

      Akryl på lerret, 28x35

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • "Untitled"
      Apr. 19, 2018

      "Untitled"

      Est: kr30,000 - kr40,000

      Signed Paul Osipow and dated 1983 on verso. Diptych. Canvas mounted on panel 153 x 84 cm per part.

      Bukowskis
    • PAUL OSIPOW Finland född 1937 Utan titel - triptyk
      May. 05, 2011

      PAUL OSIPOW Finland född 1937 Utan titel - triptyk

      Est: kr6,000 - kr8,000

      PAUL OSIPOW Finland född 1937 Utan titel - triptyk Signerade och daterade på baksidorna Paul Osipow 2002. Olja på duk, ovala 22,5 x 30 respektive 18 x 24 cm. Triptych. Signed and dated verso. Oil on canvas.

      Stockholms Auktionsverket
    • D - PAUL OSIPOW Finland född 1937 Utan titel
      May. 03, 2010

      D - PAUL OSIPOW Finland född 1937 Utan titel

      Est: kr4,000 - kr5,000

      D - PAUL OSIPOW Finland född 1937 Utan titel Signerad och daterad på baksidan P. Osipow -92. Olja på duk, 20 x 25,5 cm. PROVENIENS: Anders Tornberg Gallery, Lund

      Stockholms Auktionsverket
    • PAUL OSIPOW Finland, född 1937 Komposition
      Apr. 29, 2009

      PAUL OSIPOW Finland, född 1937 Komposition

      Est: kr5,000 - kr6,000

      PAUL OSIPOW Finland, född 1937 Komposition Signerad och daterad P.O -92. Akryl på papper, 35 x 63 cm.

      Stockholms Auktionsverket