Menso Kamerlingh Onnes Sold at Auction Prices

Painter, Water colorist, Portrait painter, Figure painter, Still life painter

    • Kamerlingh Onnes, Menso (Dutch 1860-1925)
      Jun. 17, 2024

      Kamerlingh Onnes, Menso (Dutch 1860-1925)

      Est: €2,300 - €2,800

      Kamerlingh Onnes, Menso (Dutch 1860-1925) Glazen pot met judaspenning en distels 1889 aquarel met dekwit 49,7 x 37 cm ges. l.o. en gedat. 1889. Achterzijde etiket met Tent. Stedelijk Museum De Lakenhal, Leiden, Verster en Kamerling Onnes 1977 tentnr. 37. Herk. Mevrouw J. Nypels, Den Haag, private collection Tent Stedelijk Museum De Lakenhal Leiden 1945 tent Menso Kamerlingh Onnes, nr 37 afgeb in begeleidende catalogus nr 4, lit. catalogus Sted. Museum de Lakenhal 1977, Floris Verster en Menso Kamerlingh Onnes, akwarellen en tekeningen ca 1885-1900, afgeb p12, Van 1888 tot 1892 deelt Menso een atelier met zijn schildersvriend Floris Verster (1861-1927). Het atelier is op een zolder aan de Vreewijkstraat in Leiden. In deze periode ongetwijfeld gestimuleerd door Verster, ontwikkelt Menso een hoog artistiek niveau. Deze aquarel Glazen pot met judaspenning en distels is in deze vruchtbare artistieke periode ontstaan.

      Zuydwal Veilingen
    • Kamerlingh Onnes, Menso (Dutch1860-1918)
      Oct. 30, 2023

      Kamerlingh Onnes, Menso (Dutch1860-1918)

      Est: €1,800 - €2,500

      Kamerlingh Onnes, Menso (Dutch1860-1918) Vaas met judaspenning en o.i. kers 1889 aquarel 33,2 x 48,5 cm ges. r.o. en gedat. 1889. Herk. particuliere collectie Tent. Verster en Kamerlingh Onnes 1977 Stedelijk Museum De Lakenhal, Leiden Nr 36. Eigenaar Mevrouw Nypels- Kamerlingh Onnes, Den Haag Menso Kamerlingh Onnes (1860-1918) heeft maar een klein oeuvre. Dit kwam vooral door zijn zwakke gezondheid. Op tentoonstellingen werd hij geroemd om zijn sublieme aquareltechniek. Menso wil eigenlijk ontwerper worden maar op de Polytechnische School in Delft wordt hem door zijn docent R. le Comte aangeraden om kunstschilder te worden. Menso maakt reizen naar Parijs, Wenen en München en ziet veel moderne kunst. Na het overlijden van zijn vader verhuist Menso naar Leiden. En gaat wonen bij zijn broer de fysicus en de latere Nobelprijswinnaar Heike Kamerlingh Onnes. Menso leert Floris Verster kennen. Vanaf 1888 tot 1891 delen ze elkaars atelier. Waarschijnlijk op Vreewijk, het landgoed waar Verster woont en pal achter het huis van Kamerlingh Onnes ligt. Menso gaat bloemstillevens schilderen die in compositie, kleurstelling en weerkaatsing van licht amper van elkaar zijn te onderscheiden. De aquarel van Menso Kamerlingh Onnes Vaas met Judaspenning en o.i. kers 1889 is in deze periode ontstaan. 965

      Zuydwal Veilingen
    • MENSO KAMERLINGH ONNES
      Dec. 02, 2022

      MENSO KAMERLINGH ONNES

      Est: CHF5,000 - CHF8,000

      MENSO KAMERLINGH ONNES (Brussels 1860–1925 Leiden) Consolation. 1893. Watercolour and tempera on paper. Signed and dated upper left: M. Kamerlingh Onnes / 1893. 54.3 × 33.7 cm. Provenance: - Galerie Michael Hansenclever, Munich (label on reverse). - Private collection Geneva, acquired from the above gallery in 1980. - Private collection Vaduz, acquired from the above collection in 2006. --------------- MENSO KAMERLINGH ONNES (Brüssel 1860–1925 Leiden) Consolation. 1893. Aquarell und Tempera auf Papier. Oben links signiert und datiert: M. Kamerlingh Onnes / 1893. 54,3 × 33,7 cm. Provenienz: - Galerie Michael Hansenclever, München (verso mit Etikett). - Privatsammlung Genf, 1980 in obiger Galerie erworben. - Privatsammlung Vaduz, 2006 von obiger Sammlung erworben.

    • Menso Kamerlingh Onnes (1860-1925)
      Sep. 08, 2020

      Menso Kamerlingh Onnes (1860-1925)

      Est: €4,000 - €6,000

      Menso Kamerlingh Onnes (1860-1925), A still life with magnolias, signed 'M Kamerlingh Onnes' (upper left), watercolour on paper, 48x31 cm, Provenance: -With Kunsthandel Pieter A. Scheen, The Hague.

      Nov. 13, 2019

      Est: €3,000 - €5,000

      A still life with daffodils, signed and dated 'M. Kamerlingh/Onnes/1889' (lower right), watercolour on paper, 43x28,5 cm,

    • MENSO KAMERLINGH ONNES (1860-1925), WATERCOLOR
      Jun. 08, 2019

      MENSO KAMERLINGH ONNES (1860-1925), WATERCOLOR

      STILL LIFE WITH FRUIT, SIGNED LOWER LEFT, DATED 1889. IN HIGH QUALITY MODERN FRAME AND MAT. SIGHT SIZE 12 1/2" X 19 1/2", OVERALL 22" X 29". GOOD CONDITION.

      Marion Antique Auctions
    • MENSO KAMERLINGH ONNES (1860-1925) WATERCOLOR,
      Nov. 24, 2018

      MENSO KAMERLINGH ONNES (1860-1925) WATERCOLOR,

      Est: $5,000 - $8,000

      STILL-LIFE WITH FRUIT, SIGNED LOWER LEFT, DATED 1889, IN QUALITY MODERN FRAME AND MAT. SIGHT SIZE 12 1/2" X 19 1/2", OVERALL 22" X 29". GOOD CONDITION.

      Marion Antique Auctions
      Nov. 21, 2018

      Est: €400 - €600

      A portrait of a child, watercolour on paper, unframed, 31,5x22,5 cm signed and dated 'M. Kamerlingh. Onnes/1889' (lower right) Exhibited: -Leiden, Stedelijk Museum de Lakenhal, 'Floris Verster en Menso Kamerlingh Onnes, akwarellen en tekeningen ca 1885-1900', 21 January-21 March 1977, no. 34. -Amsterdam, Museum het Rembrandthuis, 'De Amsterdamse Prentkring: een keuze uit zeventien particuliere verzamelingen', 28 October 1989-7 January 1990, no. N4. Provenance: -Auction, Van Marle en Bignell, The Hague, 15 September 1971, lot 340, where acquired by the family of the present owner. Please compare the present lot to a painting with the same composition by Menso Kamerlingh Onnes in the collection of Museum de Lakenhal in Leiden, inv. no. S 690. Accompanied by the catalogues of the above mentioned exhibitions.

      May. 25, 2016

      Est: €2,000 - €3,000

      Eieren in een kristallen schaal rechtsboven get. en gedateerd '93 aquarel op papier, 29x38,5 cm Herkomst: via vererving nalatenschap van mevr. A. Chambaret-van der Stap (1925-2014). Mevrouw Chambaret-van der Stap was van 1972 tot aan het overlijden van Ruud Lanooy in 1984 zijn levenspartner. Ruud was een zoon van Chris Lanooy.

    • Menso Kamerlingh Onnes (1860-1925) Indian cress watercolour and
      Jun. 09, 2015

      Menso Kamerlingh Onnes (1860-1925) Indian cress watercolour and

      Est: €8,000 - €12,000

      Menso Kamerlingh Onnes (1860-1925) Indian cress watercolour and gouache on paper 46.5 x 32 cm.

    • Menso Kamerlingh Onnes (Brussels 1860-1925 Oegstgeest)
      Oct. 07, 2014

      Menso Kamerlingh Onnes (Brussels 1860-1925 Oegstgeest)

      Est: €15,000 - €20,000

      Menso Kamerlingh Onnes (Brussels 1860-1925 Oegstgeest) An East Indian cress in a white vase signed and dated 'M Kamerlingh Onnes 1895.' (lower right) ink, watercolour and pastel on paper 575 x 465 mm. Executed in 1895.

    • Menso Kamerlingh Onnes (Dutch, 1860-1925)
      Feb. 03, 2004

      Menso Kamerlingh Onnes (Dutch, 1860-1925)

      Est: €600 - €800

      Blue irisses in a glass vase signed 'M.Kamerlingh Onnes' (lower right) pencil and watercolour heightened with white on paper, unframed 59 x 40 cm.