Gottfrid Olsson Sold at Auction Prices

  • GOTTFRID OLSSON 1890-1979 Oljemålning på duk
    May. 11, 2013

    GOTTFRID OLSSON 1890-1979 Oljemålning på duk

    GOTTFRID OLSSON 1890-1979 Oljemålning på duk "Fiskebåtar." Signerad och daterad -23 60 x 73 cm Smärre krackelyrer 5% Resale royalty will be added to this lot if it exceeds 2225

    Skanes Action House
  • OLSSON, GOTTFRID, 1890-1979 Fiskarpar lagar nät.
    Nov. 28, 2009

    OLSSON, GOTTFRID, 1890-1979 Fiskarpar lagar nät.

    Est: - kr2,000

    OLSSON, GOTTFRID, 1890-1979 Fiskarpar lagar nät. Signerad och daterad 1925. Duk, 60x47. Liten duklagning. (D). Proveniens: Antikurmakare Ingvar Månsson

    Crafoord Auktioner