Lisbet Olrik Poulsen Sold at Auction Prices

Painter, Illustrator

    • Lisbet Olrik (1936-2013)
      Aug. 26, 2023

      Lisbet Olrik (1936-2013)

      Est: kr750 - kr1,500

      Feltet samlet, olie på lærred, udført i forbindelse med Tour de France 1995, monogramsigneret samt betitlet på bagside, 40,5 x 49,5 /CD.

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Lisbet Olrik: "Tour de France", 1986. Signed and
      Sep. 15, 2009

      Lisbet Olrik: "Tour de France", 1986. Signed and

      Est: - €670

      Lisbet Olrik: "Tour de France", 1986. Signed and dated on the reverse. Oil on canvas. 80 x 100 cm.

      Bruun Rasmussen Auctioneers