Nils Nilsson-Skum Sold at Auction Prices

  • Nils Nilsson-Skum
    Aug. 27, 2013

    Nils Nilsson-Skum

    Est: kr6,000 - kr8,000

    Nils Nilsson-Skum 1872-1951. Fjällvy med renvandring. Signerad och daterad N.N. Skum 1893 års bilter. Krita och blyerts på papper, 26 x 33 (dagermått).

    Auktionskammare Uppsala
  • Nils Nilsson-Skum
    Aug. 27, 2013

    Nils Nilsson-Skum

    Est: kr6,000 - kr8,000

    Nils Nilsson-Skum 1872-1951. Fjällandskap. Signerad och daterad N.N Skum 1938. Pastell, 32 x 34.

    Auktionskammare Uppsala
  • Nils Nilsson-Skum 1872-1951. Fjällandskap med
    Oct. 09, 2012

    Nils Nilsson-Skum 1872-1951. Fjällandskap med

    Est: kr8,000 - kr10,000

    Auktionskammare Uppsala
    Aug. 28, 2012

    Est: kr12,000 - kr15,000

    Auktionskammare Uppsala