Karl-Gustaf Nilson Sold at Auction Prices

  • KG NILSON född 1942 Röd-gröna huset Signerad KG
    Oct. 27, 2010

    KG NILSON född 1942 Röd-gröna huset Signerad KG

    Est: kr3,000 - kr4,000

    KG NILSON född 1942 Röd-gröna huset Signerad KG Nilson. Olja på pannå, 27 x 28 cm. PROVENIENS Galleri I, Göteborg

    Stockholms Auktionsverket
  • KG NILSON född 1942 Civilisation Signerad och
    Oct. 27, 2009

    KG NILSON född 1942 Civilisation Signerad och

    Est: kr30,000 - kr40,000

    KG NILSON född 1942 Civilisation Signerad och daterad KG Nilson 1997. Olja på duk, tondo 181 cm. PROVENIENS: Galleri Magnus Åklundh, Malmö UTSTÄLLD: KG Nilson retrospektiv utställning, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1999 LITTERATUR: KG Nilson retrospektiv utställning, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1999, avbildad sidan 60 ...

    Stockholms Auktionsverket