Isaak Nickelen Sold at Auction Prices

Früchtemaler, Painter, b. 1660 - d. 1703

    • Attrib. VAN NICKELEN Isaak (Dutch 1632-1703), Interior of St Bavo Church, Haarlem., Oil on Canvas (relined), 57x49cm (stretcher)
      Aug. 25, 2024

      Attrib. VAN NICKELEN Isaak (Dutch 1632-1703), Interior of St Bavo Church, Haarlem., Oil on Canvas (relined), 57x49cm (stretcher)

      Attrib. VAN NICKELEN, Isaak (Dutch 1632-1703) Interior of St Bavo Church, Haarlem. No signature apparent. Old exhibition labels verso. Oil on Canvas (relined) 57x49cm (stretcher)

      Davidson Auctions
    • Nickelen, Isaak van (Attrib.): Inneres der St.-Bavo-Kirche in Haarlem
      Mar. 22, 2024

      Nickelen, Isaak van (Attrib.): Inneres der St.-Bavo-Kirche in Haarlem

      Est: €1,800 - €3,600

      Nickelen, Isaak van (attribution) . Interior of St Bavo's Church in Haarlem (Haarlem 1632-1703 ibid.) Interior of a Gothic church with a few people and a dog. Oil on canvas, relined. Verso handwritten inscription ''Isaack van Nickelen''. 119 x 124.5 cm; not framed. // Nickelen, Isaak van (Attrib.) Inneres der St.-Bavo-Kirche in Haarlem (Haarlem 1632-1703 ebd.) Interieur einer gotischen Kirche mit wenigen Personen und einem Hund. Öl/Lwd., doubl. Verso handschriftl. bez. ''Isaack van Nickelen''. 119 x 124,5 cm; unger.

    • Navolger van Isaak van Nickelen (1632/33-1703) - Interieur van de Sint Bavo in Haarlem
      Feb. 28, 2024

      Navolger van Isaak van Nickelen (1632/33-1703) - Interieur van de Sint Bavo in Haarlem

      Est: €500 - €700

      Navolger van Isaak van Nickelen (1632/33-1703) Interieur van de Sint Bavo in Haarlem olieverf op paneel 30 5x35 cm (met lijst 38 5x42 5 cm) Conditie: is wat sleets/verpoetst. Heeft oude restauraties en retouches.

    • A church interior
      Dec. 08, 2022

      A church interior

      Est: £6,000 - £8,000

      Property from a German Private Collection Isaak van Nickelen Haarlem 1632/3 - 1703 A church interior indistinctly signed lower centre under the beggar oil on canvas unframed: 107 x 118.5 cm.; 42⅛ x 46⅝ in. framed: 125 x 136 cm.; 49¼ x 53½ in. Bid on Sotheby's

    • Isaak Van Nickelen (1640-1703), Paesaggio fluviale
      Nov. 24, 2021

      Isaak Van Nickelen (1640-1703), Paesaggio fluviale

      Est: €1,000 - €1,500

      olio su tela, W. 106 - H. 64 Cm

    • Isaak van Nickelen (1632-1703) olie op doek, 30,5 x 35,5 cm, Gezicht in de Sint Bavokerk te Haa
      Jun. 30, 2021

      Isaak van Nickelen (1632-1703) olie op doek, 30,5 x 35,5 cm, Gezicht in de Sint Bavokerk te Haa

      Est: €800 - €1,200

      Isaak van Nickelen (1632-1703) olie op doek, 30,5 x 35,5 cm, Gezicht in de Sint Bavokerk te Haarlem -Herkomst: Veiling Paul Brandt Amsterdam, 10/1 april 1975, lot 87; Hans Wetzlar, Amsterdam; Veiling Christie’s London, 10 april 2003, lot 105; Veiling Venduehuis Den Haag als toegeschreven aan Isaak van Nickelen, 2018- -Literatuur: B.G. Maillet, Interieurs d’ Eglises 1580 – 1720. La Peinture Architecturale dans les Ecoles du Nord, 2012, no M. 1099, met afb. Iannerre- Van de compositie zijn twee andere versies bekend: een voorheen in de verzameling Paul Delaroff, Parijs, voor het laatst gezien op de veiling bij Sotheby’s in Londen, 6 november 2011, lot 74 en een ander die voor het laatst werd gezien op de veiling van Tajan in Parijs, 18 devember 1995, lot 32 ( Maillet, op.cit. nos. M. 1098 en M 1101 ) Zoals opgemerkt door B Vermet, Nederlandse Invloed in de Russische Schilderkunst, in Hollandse Meesters uit de Hermitage, Oogappels van de Tasaren, 2017 moet het schiderij in de verzameling Delaroff in Rusland bijzonder geliefd zijn geweest. Immers, in de blokhut die de Russische tsaar Peter de Grote (1672 – 1725) in 1703 in St. Petersburg had laten bouwen om de aanleg van de nieuwe stad te volgen, werd omstreeks 1740 op een van de deuren in opdracht van Elisabeth Petrovna een kopie in spiegelbeeld aangebracht. Dit was toen de hut werd opgedoopt tot gebedsruimte. ( B. Vermet, op.cit., p. 201, fig 3 ) Wij danken Bernard Vermet voor de bevestiging van de toeschrijving op basis van een foto en voor zijn verdere hulp bij de catalogisering van dit lot.

      Veilinghuis Van Spengen
    • Isaac van Nickelen, attr., Kircheninterieur St. Bravo in Haarlem
      Feb. 27, 2021

      Isaac van Nickelen, attr., Kircheninterieur St. Bravo in Haarlem

      Isaac van Nickelen, attr., Kircheninterieur St. Bravo in Haarlem vornehmes Paar im seitlichen Kirchenschiff der größten Haarlemer Kirche St. Bravo [niederl.: Grote of Sint-Bavokerk], hierzu vermerkt Müller-Klunzinger 1864: "... blühte um die Mitte des 17. Jahrhunderts. Er wusste eine ungemeine Helligkeit und Klarheit des Gesammttons [sic] mit einer hinlänglichen Abrundung der einzelnen Theile [sic] zu verbinden. Wir nennen von seinen sehr seltenen Arbeiten: die innere Ansicht einer gothischen Kirche in Holland. ..." und Thieme-Becker ergänzt: "... Maler von Kircheninterieurs (meist St. Bavo in Haarlem, aber auch Neue Kirche zu Delft) ...", Nickelen stand somit in der Tradition seines vermutlichen Lehrers Pieter Jansz. Saenredam (1597-1665) und seiner Zeitgenossen Hendrik Cornelisz. van Vliet (1611/12-1675) und Gerrit Adriaenszoon Berckheyde (1638-1698), welche beide zahlreiche Innenansichten dieser bedeutenden Kirche schufen, fein lasierende Architekturmalerei, Öl auf Leinwand, 17. Jh., unsigniert, rückseitig auf dem Keilrahmen diverse teils unleserliche alte Tuscheannotationen "Ecole flamande [dt.: Flämische Schule]" sowie unleserliche Zuschreibung "... Neef 1569-1638", feine Craquelure, doubliert und restauriert, im alten Goldstuckrahmen des 19. Jh., Falzmaße ca. 30,5 x 27 cm. Künstlerinfo: auch Isaak, Izaak, Isaäc, Ysaak, Ysaac, oder Yzaak Janszoon van Nickelen, Nikkelen, Nickel, Niekele oder Nickele, niederländischer Kircheninterieurmaler, Kaufmann, Glaser, Glasmaler, Seidenweber und Mennonit (1632 oder 1633 Haarlem bis 1703 Haarlem), Stammvater einer alteingesessenen Künstlerfamilie aus Haarlem, wohl Schüler von Pieter Janszoon Saenredam, ab 1660 Mitglied der Malergilde zu Haarlem, zeitweise Glasmaler und Glaser der städtischen Glasmanufaktur und Glasmalereianstalt "de Zon" in Haarlem, 1689 Mitglied der Zivilgarde von Haarlem, ging 1698 insolvent, Quelle: Thieme-Becker, Saur "Bio-Bibliographisches Künstlerlexikon", Wurzbach, Müller-Singer, Müller-Klunzinger, Seubert, Nagler und Info Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie.

    • TABLEAUX
      Jun. 16, 2020

      TABLEAUX

      Est: €1,600 - €2,200

      Huile sur toile marouflée sur toile "Intérieur de la Nieuwe Kerk d'Amsterdam". Attribué Isaak van Nickelen. Ecole hollandaise. Dim.:27x46cm.

    • Isaak van Nickelen (1632/3-1703)
      Nov. 21, 2018

      Isaak van Nickelen (1632/3-1703)

      Est: €2,000 - €3,000

      The interior of the Sint Bavo Church in Haarlem, oil on canvas, 33x28,5 cm Provenance: -Collection H. Bensman, Amsterdam. -With Kunsthandel B. Houthakker, Amsterdam, before 1960. -Private collection, The Netherlands. The figures have probably been added later in the eighteenth century.

    • Attributed to Isaac van Nickelen (1632/3-1703)
      May. 30, 2018

      Attributed to Isaac van Nickelen (1632/3-1703)

      Est: €1,200 - €1,800

      The Saint Bavo church in Haarlem, Painted ca. 1693. oil on canvas, 30x34,5 cm

    • Isaac van Nickelen. Tätig 1660 - 1703 in Haarlem.
      Sep. 25, 2016

      Isaac van Nickelen. Tätig 1660 - 1703 in Haarlem.

      {Isaac van Nickelen. Tätig 1660 - 1703 in Haarlem.} Zugeschr. Blick in die Kirche St. Bavo in Haarlem mit Besuchern und Hunden. Öl/Lwd. 100 x 129 cm. R

      Auktionshaus Zeller
    • ISAAK VAN NICKELEN | Interior of St Bavo's, Haarlem
      Apr. 27, 2016

      ISAAK VAN NICKELEN | Interior of St Bavo's, Haarlem

      Est: £20,000 - £30,000

      oil on canvas

    • Nickelen, Isaak van
      Mar. 23, 2016

      Nickelen, Isaak van

      Est: €7,000 - €8,000

      Nickelen, Isaak van 1632 o. 1633 Haarlem - 1703 ebenda, zugeschrieben Inneres von St. Bavo zu Haarlem mit Figurenstaffage Öl auf Lwd. 100 x 128 cm. Doubliert. Rest. Rahmen min. besch.

    • Isaac van Nickelen, The Church of St. Bavo in Haarlem
      May. 17, 2014

      Isaac van Nickelen, The Church of St. Bavo in Haarlem

      Est: €10,000 - €12,000

      Isaac van Nickelen, The Church of St. Bavo in Haarlem Signed lower left: Isaa(...) V. Nick 168(?)CertificateDr. U. Härting 1.12.2003 50 x 41.5 cm

    • ISAAC VAN NICKELEN tätig in Haarlem zwischen 1660
      Mar. 20, 2010

      ISAAC VAN NICKELEN tätig in Haarlem zwischen 1660

      Est: €2,000 - €2,400

      ISAAC VAN NICKELEN tätig in Haarlem zwischen 1660 und 1703 KIRCHENINTERIEUR (SINT BAVO IN HAARLEM) Öl auf Leinwand (doubliert). 30,5 x 27 cm.

    • Isaak van Nickelen , Haarlem 1632/3 - 1703 The interior of the church of Saint Bavo, Haarlem oil on canvas
      May. 05, 2009

      Isaak van Nickelen , Haarlem 1632/3 - 1703 The interior of the church of Saint Bavo, Haarlem oil on canvas

      Est: €8,000 - €12,000

      signed and dated lower left: Isaak/ van/ Nickele/ 1696 oil on canvas

    • Isaak van Nickelen (active Haarlem 1659-1703)
      Nov. 03, 2004

      Isaak van Nickelen (active Haarlem 1659-1703)

      Est: €5,000 - €7,000

      The interior of St. Bavo's, Haarlem signed 'ISAAK VAN NICKELE (lower centre) oil on canvas 31.2 x 35.6 cm.