Vaclav Jiru Sold at Auction Prices

b. 1910 - d. 1980

    • Václav Jírů (1910-1980)
      Mar. 12, 2020

      Václav Jírů (1910-1980)

      AKT U OKNA 1963 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 235x147 mm. Verso značeno autorským razítkem, další poznámky tužkou a kuličkovým perem. Stav A/B. Papír v horní části lehce pokrčený a drobná skvrna v oblasti okna. Český fotograf a redaktor. Fotografovat začal amatérsky v 16 letech, od roku 1927 spolupracoval s tiskem, vystavoval od roku 1933. Během 2. světové války byl vězněn za odbojovou činnost. V roce 1948 se stal členem SČSVU, pokračoval ve fotografování a vyhledával i nové fotografické talenty. Roku 1957 založil a jedenáct let vedl čtyřjazyčnou fotografickou revue Fotografie. Poté se věnoval organizaci výstav. Vystavoval u nás i v zahraničí, vydal několik samostatných publikací. Tematický rozsah jeho tvorby zahrnoval sport, divadlo, krajinu, reklamu, reportáž, akty, sociální náměty (ve 30. letech se např. intenzivně věnoval problému chudoby ve společnosti), děti i významné osobnosti. Po válce vytvářel cykly z přírody a města, často z Prahy (cykly Poezie pražských zdí, Pražská strašidla). Byl členem elitního fotografického spolku AFIAP. Experimentoval např. s vícenásobnou expozicí. NUDE AT THE WINDOW 1963 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 235x147 mm. Copyright credit stamp and other annotations in pencil and ballpoint on the verso. Slightly creased paper in the upper part, tiny spot in the window area. AKT AM FENSTER 1963 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 235x147 mm. Verso Künstlerstempel, andere Notizen in Bleistift und in Kugelschreiber. Papier im Oberteil leicht zerknittert und klein Fleck im Fensterbereich.

      Auction House Zezula
    • Václav Jírů (1910-1980)
      Oct. 11, 2018

      Václav Jírů (1910-1980)

      SEDÍCÍ AKT 30. léta 20. stol. Stav A/B. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 216x170 mm. Verso tužkou jméno autora a další poznámky. Český fotograf a redaktor. Fotografovat začal amatérsky v 16 letech, od roku 1927 spolupracoval s tiskem, vystavoval od roku 1933. Během 2. světové války byl vězněn za odbojovou činnost. V roce 1948 se stal členem SČSVU, pokračoval ve fotografování a vyhledával i nové fotografické talenty. Roku 1957 založil a jedenáct let vedl čtyřjazyčnou fotografickou revue Fotografie. Poté se věnoval organizaci výstav. Vystavoval u nás i v zahraničí, vydal několik samostatných publikací. Tematický rozsah jeho tvorby zahrnoval oblasti sportu, divadla, krajinu, reklamu, reportáž, akty i sociální náměty (ve 30. letech se např. intenzivně věnoval problému chudoby ve společnosti), děti i významné osobnosti. Po válce vytvářel cykly z přírody a města, často z Prahy (cykly Poezie pražských zdí, Pražská strašidla). Byl členem elitního fotografického spolku AFIAP. Experimentoval např. s vícenásobnou expozicí. SITTING NUDE 1930's Vintage gelatin silver print on matte paper. 216x170 mm. Name and other annotations in pencil on the verso. Condition A/B. SITZENDER AKT 1930s Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 216x170 mm. Verso in Bleistift Name des Künstlers und andere Notizen. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Vaclav Jiru; Vintage Gelatin Silver Print
      Apr. 17, 2016

      Vaclav Jiru; Vintage Gelatin Silver Print

      Vaclav Jiru (Prague, 1910-1980); Vintage Gelatin Silver Print of Dancers at rest in their dressing room. "Photo V. Jiru" in pen on verso with stamp of Pawel Barchan (his French photography agent), 159 Boulevard Montparnasse, Paris, 6e. Acid free archival matting. Good condition. Height of photo 6 1/2 inches (16.5 cm.) X width 8 inches (20.3 cm.).

      Eddie's Auction
      Apr. 17, 2016

      Vaclav Jiru (Prague, 1910-1980); Ferreotyped Vintage (circa 1930's) Gelatin Silver Print, "Showgirl Geometric (Unique Image). "Photo V. Jiru" in pen on verso with stamp of Pawel Barchan (his French photography agent), 159 Boulevard Montparnasse, Paris, 6e. Additional stamp "Celni Orad Praha." Acid free archival matting. Good condition. Height of photo 6 1/2 inches (16.5 cm.) X width 7 1/4 inches (18.5 cm.).

      Eddie's Auction
    • Václav Jírů (1910-1980)
      Oct. 10, 2015

      Václav Jírů (1910-1980)

      Est: Kč9,000 - Kč14,000

      Václav Jírů (1910-1980) WITHOUT JOB. 1933. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 203x170 mm. Verso marked with authorial stamps, name and dating in pencil. Condition A. Václav Jírů (1910-1980) BEZ PRÁCE. 1933. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 203x170 mm. Verso značeno autorskými razítky, tužkou název a datace. Stav A. Václav Jírů (1910-1980) OHNE ARBEIT. 1933. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 203x170 mm. Verso vom Künstler gestempelt, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Václav Jírů (1910-1980)
      Oct. 10, 2015

      Václav Jírů (1910-1980)

      Est: Kč14,000 - Kč16,000

      Václav Jírů (1910-1980) ON THE DECK. 1930’s – 1940’s. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 297x239 mm. Verso marked with authorial stamp. Condition C. Broken corners. Václav Jírů (1910-1980) NA PALUBĚ. 30. až 40. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 297x239 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav C. Zlomené rohy. Václav Jírů (1910-1980) AN BORD. 30.-40. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 297x239 mm. Vom Künstler gestempelt. Zustand C. Gebrochene Ecken.

      Auction House Zezula
    • Václav Jírů (1910-1980)
      Nov. 08, 2014

      Václav Jírů (1910-1980)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Václav Jírů (1910-1980) FOR AHOJ MAGAZINE. 1936. Four black and white photographs on glossy paper, original authorial enlargements for Ahoj magazine. 178x129 mm, 162x133 mm, 124x158 mm and 123x154 mm. Three photographs backed with brown paper. Verso on two photographs on brown paper 'V. Jírů 1936' in pencil, on one photograph recto on brown paper 'V. Jírů 1936', verso 'V. Jírů pro Ahoj', and on the last photograph verso 'Jírů' in pencil, pen and red ink, crossed out 'Ahoj č. 15 str. 24 obr 3 šíře 15.4 cm' with a pencil. Condition A-B. Václav Jírů (1910-1980) PRO AHOJ. 1936. Čtveřice černobílých fotografií na lesklém papíru, původní autorské zvětšeniny pro časopis Ahoj. 178x129 mm, 162x133 mm, 124x158 mm a 123x154 mm. Tři fotografie podlepeny hnědým papírem. Na dvou fotografiích verso na hnědém papíru tužkou „V. Jírů 1936", na jedné fotografii recto na hnědém papíru „V. Jírů 1936", verso „V. Jírů pro Ahoj", na poslední fotografii verso tužkou „Jírů", perem a červeným inkoustem, přeškrtnuto tužkou „Ahoj č. 15 str. 24 obr 3 šíře 15.4 cm". Stav A-B. Václav Jírů (1910-1980) FÜR AHOJ. 1936. Vier Schwarzweiß-Fotografien auf Glanzpapier, für die Zeitschrift Ahoj vom Künstler gefertigt, 178x129 mm, 162x133 mm, 124x158 mm und 123x154 mm. Drei Fotografien auf braunem Untersatzpapier geklebt, zwei Fotos mit Bleistift bez. „V. Jírů 1936", eine der Fotografien recto bezeichnet „V. Jírů 1936" und verso „V. Jírů pro Ahoj", die letzte Foto: „Jírů" mit Bleistift, mit Bleistift und Kugelschreiber und roter Tinte, gestrichen mit Bleistift: „Ahoj č. 15 str. 24 obr 3 šíře 15.4 cm". Zustand A-B. Václav Jírů - český fotograf a redaktor. Fotografovat začal amatérsky v 16 letech, od r. 1927 spolupracoval s tiskem, vystavoval od r. 1933. Během 2. světové války byl vězněn za odbojovou činnost. 1948 se stal členem SČSVU, pokračoval ve fotografování a vyhledával i nové fotografické talenty. 1957 založil a 11 let vedl čtyřjazyčnou fotografickou revue Fotografie. Poté se věnoval organizaci výstav. Vystavoval u nás i v zahraničí, vydal několik samostatných publikací. Tematický rozsah jeho tvorby zahrnoval oblasti sportu, divadla, krajinu, reklamu, reportáž, akty i sociální náměty (ve 30. letech se např. intenzivně věnoval problému chudoby ve společnosti), děti i významné osobnosti. Po válce vytvářel cykly z přírody a města, často z Prahy (Poezie pražských zdí, Pražská strašidla). Byl členem elitního fotografického spolku AFIAP. Experimentoval např. s vícenásobnou expozicí. Odhadní cena: 5 000 - 10 000 Kč / 183 - 366 € 5 000 - 10 000 CZK / 183 - 366 €

      Auction House Zezula