Václav (1874) Jícha Sold at Auction Prices

Painter, b. 1874 - d. 1950

    • Václav Jícha (1874-1950)
      Dec. 05, 2020

      Václav Jícha (1874-1950)

      Václav Jícha (1874-1950) CHALUPA V ZIMNÍ KRAJINĚ Kvaš na papíře, 223x330 mm, sign. tužkou vlevo dole "V. Jícha". Paspartováno. Václav Jícha - moravský malíř a učitel, krajinář (především tématika Vysočiny a moravského Slovácka), akvarelista. Člen Umělecké besedy, Mánesa, zakládající člen Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně. English Translation Václav Jícha (1874-1950) A COTTAGE IN A WINTER LANDSCAPE Gouache on paper, 22,3x33 cm, signed lower left in pencil "V. Jícha". mounted. German Translation Václav Jícha (1874-1950) BAUERNHAUS IN WINTERLANDSCHAFT Gouache auf Papier, 22,3x33 cm, sign. in Bleistift links unten "V. Jícha". Passepartout. Euros 45

      Auction House Zezula
    • Václav Jícha (1874-1950)
      Jun. 11, 2016

      Václav Jícha (1874-1950)

      Václav Jícha (1874-1950) Václav Jícha (1874-1950) Václav Jícha (1874-1950) CHALUPA A KRAJINA. Dvojice akvarelů na papíře, 265x329 mm a 270x335 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vpravo dole "V. Jícha". Paspartováno, rámováno, zaskleno. COTTAGE AND LANDSCAPE. Two watercolour paintings on paper, 265x329 mm and 270x335 mm (mount aperture), signed in pencil lower right "V. Jícha". Mounted, framed, glassed. HÜTTE UND LANDSCHAFT. Zwei Aquarelle auf Papier, 265x329 mm und 270x335 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign. mit dem Bleistift rechts unten "V. Jícha". Passepartout, gerahmt, verglast. Václav Jícha – moravský malíř a učitel, krajinář (především tématika Vysočiny a moravského Slovácka), akvarelista. Člen Umělecké besedy, Mánesa, zakládající člen Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně. Estimate in Euros 19

      Auction House Zezula
    • Václav Jícha (1874-1950). COTTAGE. Aquarelle on
      Apr. 13, 2013

      Václav Jícha (1874-1950). COTTAGE. Aquarelle on

      Est: Kč1,200 - Kč2,400

      Václav Jícha (1874-1950). COTTAGE. Aquarelle on paper, 382x327 mm (inside mount measurements), bottom left corner signed "V. Jícha". Mounted, framed, glassed. Václav Jícha (1874-1950). CHALUPA. Akvarel na papíře, 382x327 mm (výřez pasparty), sign. vlevo dole „V. Jícha". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Václav Jícha - moravský malíř a učitel, krajinář (především tématika Vysočiny a moravského Slovácka), akvarelista. Člen Umělecké besedy, Mánesa, zakládající člen Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně. Václav Jícha (1874-1950). BAUERNHAUS. Aquarell auf Papier, 382x327 mm (ohne Passepartout), links unten sign. „V. Jícha". Passepartout, gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Václav Jícha (1874-1950)
      Nov. 03, 2012

      Václav Jícha (1874-1950)

      Est: Kč2,800 - Kč5,600

      Václav Jícha (1874-1950) THREE LANDSCAPES. Winter landscape. Aquarelle (on the pencil drawing) on cardboard, 464x345 mm (inside mount measurements), bottom left corner signed "V. Jícha". Spring landscape. Aquarelle (on pencil drawing) on cardboard, 416x338 mm (inside mount measurements), bottom left corner signed "V. Jícha". Summer landscape with a village. Combined technique (pencil and aquarelle) on cardboard, 499x354 mm (inside mount measurements), bottom left corner signed "V. Jícha". Mounted, framed, glassed. Václav Jícha (1874-1950) TROJICE KRAJIN. Zimní krajina. Akvarel (na tužkové podkresbě) na kartonu, 464x345 mm (výřez pasparty), sign. vlevo dole „V. Jícha". Jarní krajina. Akvarel (na tužkové podkresbě) na kartonu, 416x338 mm (výřez pasparty), sign. vlevo dole „V. Jícha". Letní krajina s vesnicí. Kombinovaná technika (tužka a akvarel) na kartonu, 499x354 mm (výřez pasparty), sign. vlevo dole „V. Jícha". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Václav Jícha - moravský malíř a pedagog, rodák z Bystřice nad Pernštejnem. Byl členem Umělecké besedy v Praze, spolku výtvarníků Mánes a zakládají člen Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně. Václav Jícha (1874-1950) DREI LANDSCHAFTEN. Winterlandschaft. Aquarell auf Karton, 464x345 mm (ohne Passepartout), links unten sign."V. Jícha". Frühlingslandschaft. Aquarell auf Karton, 416x338 mm (ohne Passepartout), links unten sign."V. Jícha". Sommerlandschaft mit Dorf. Kombinierte Technik (Bleistift und Aquarell) auf Karton, 499x354 mm (ohne Passepartout), sign. links unten „V. Jícha". Passepartout, gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Václav Jícha (1874-1950) WINTER IN KOPANICE. View
      Jun. 09, 2012

      Václav Jícha (1874-1950) WINTER IN KOPANICE. View

      Est: Kč1,500 - Kč3,000

      Václav Jícha (1874-1950) WINTER IN KOPANICE. View on rural houses in a snow-covered landscape. Aquarelle on paper, 437x371 mm, bottom right corner signed by pencil „V. Jícha", reverse side marked „Zima na Kopanicích". Mounted. Václav Jícha (1874-1950) ZIMA NA KOPANICÍCH. Pohled na venkovské stavení v zasněžené krajině. Akvarel na papíře, 437x371 mm, sign. vpravo dole tužkou „V. Jícha", na rubu zn. „Zima na Kopanicích". Paspartováno. Václav Jícha (1874-1950) WINTER IN KOPANICE. Bauernhaus in beschneiter Landschaft. Aquarell auf Papier, 437x371 mm, rechts unten mit Bleistift sign. „V. Jícha", verso „Zima na Kopanicích". Passepartout.

      Auction House Zezula
    • Václav Jícha (1874-1950)
      Jun. 11, 2011

      Václav Jícha (1874-1950)

      Est: Kč1,200 - Kč2,400

      Václav Jícha (1874-1950) Houses in the winter. Aquarelle and pencil drawing on paper, 425x530 mm (inside mount measurements), bottom left corner pencil signed „V. Jícha". Mounted, framed, glassed. Václav Jícha (1874-1950) HÄUSER IN WINTER. Aquarell und Bleistiftzeichnung auf Papier, 425×530 mm (ohne Passepartout), links unten mit Bleistift sign. „V. Jícha". Passepartout, gerahmt, verglast. Václav Jícha (1874-1950) CHALUPY V ZIMĚ. Akvarel a kresba tužkou na papíře, 425×530 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vlevo dole „V. Jícha". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

      Auction House Zezula
    • Václav Jícha (1874-1950)
      Jun. 11, 2011

      Václav Jícha (1874-1950)

      Est: Kč1,200 - Kč2,400

      Václav Jícha (1874-1950) Village houses. Aquarelle and pencil drawing on paper, 430x480 mm (inside mount measurements), bottom left pencil signed „V. Jícha". Mounted, framed, glassed. Václav Jícha (1874-1950) DÖFLICHE HÄUSER. Aquarell und Bleistiftzeichnung auf Papier, 430×480 mm (ohne Passepartout), links unten mit Bleistift sign. „V. Jícha". Passepartout, gerahmt, verglast. Václav Jícha (1874-1950) VESNICKÉ CHALUPY. Akvarel a kresba tužkou na papíře, 430×480 mm (výřez pasparty), sign. tužkou vlevo dole „V. Jícha". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

      Auction House Zezula
    • Václav Jícha (1874-1950): Summer house. Pencil
      Jun. 07, 2008

      Václav Jícha (1874-1950): Summer house. Pencil

      Est: - €103

      Václav Jícha (1874-1950): Summer house. Pencil drawing and aquarelle on paper, 390x480 mm (mount cut-out), pencil signed at the bottom left "V. Jícha". Framed, mounted, glassed.

      Auction House Zezula