Gustaf Isander Sold at Auction Prices

  • GUSTAF ISANDER (1863-1929), torrnålsgravyr
    Mar. 18, 2013

    GUSTAF ISANDER (1863-1929), torrnålsgravyr

    Est: - kr1,000

    GUSTAF ISANDER (1863-1929), torrnålsgravyr Alle mot byggnad med svensk flagg. Daterad 1918, numrerad 5/100. 21.5x25.5 (41x49) cm. Startprice 100 SEK

    Auktionshuset i Solna
  • ISANDER, Gustaf, (1863-1929): "Kungsklippan No 6",
    Mar. 21, 2011

    ISANDER, Gustaf, (1863-1929): "Kungsklippan No 6",

    Est: - kr1,000

    ISANDER, Gustaf, (1863-1929): "Kungsklippan No 6", signerad och daterad 1925, etsning, 17x27

    Stockholms Auktionsverket