Michael Angelo Immenraet Sold at Auction Prices

    • *MICHAEL ANGELO IMMENRAET (1621-1683) De Edelmoedigheid van Scipio. Doek. Getekend en ged
      Dec. 10, 2018

      *MICHAEL ANGELO IMMENRAET (1621-1683) De Edelmoedigheid van Scipio. Doek. Getekend en ged

      Est: €2,000 - €3,000

      *MICHAEL ANGELO IMMENRAET (1621-1683) De Edelmoedigheid van Scipio. Doek. Getekend en gedateerd 'Michelangelo Immenraet 1661'. Onderhavig lot is voor zover bekend de enige nalatenschap van een 17de eeuwse Antwerpse meester wiens sporen om onduidelijke redenen bijna volledig door de geschiedenis gewist werden. Het schilderij werd in 1878 herontdekt door de Belgische kunsthistoricus Edouard Fétis, die er een volledig artikel aan wijdde in de Bulletin de l'Académie Royale de Belgique in de hoop op die manier de naam van de kunstenaar van de ondergang te redden. Ondanks de toen al bedroevende staat van het doek, ontwaarde Fétis de hand van een originele meester in de voorstelling, iemand die uiteraard geïnspireerd moet zijn geweest door de alomtegenwoordige invloed van Rubens, maar meer was dan louter een kopiist of navolger. Hij looft Immenraets compositorisch talent: 'L'ordonnance de la composition est excellente; les figures sont nombreuses sans confusion; la disposition des groupes est à la fois pittoresque et naturelle' en diens gevoel voor kleur: 'il est coloriste par tempérament et très-habile exécutant'. Het enige spoor dat Immenraet voorts heeft nagelaten is zijn inschrijving in de Liggeren van de Antwerpse Sint-Lucasgilde, waar hij in de jaren 1663-1664 vermeld wordt als 'Michael Angelus Immenraet schilder', samen met enkele andere familieleden die eveneens in de vergetelheid zijn geraakt. Enkel van zijn oudere broer, Philippe-Augustin Immenraet, ingeschreven in de periode 1641-1642 als leerling van Lucas van Uden, werden er ondertussen verschillende schilderijen herontdekt, die getuigen van een groot talent als landschapsschilder. Mogelijk ligt een naamsverwarring door een verkeerde spelling aan de basis van zijn anonimiteit, maar in ieder geval is er één bron waarop de naam van deze kunstenaar klaar en duidelijk genoteerd werd: onderhavig schilderij. Ed.Fétis, Un nouveau peintre du dix-septième siècle, in: Bulletin de l'Académie Royale de Belgique, Bulletins, 2ème série, Tome XLVI, N°7, juillet 1878, pp 150 x 230 Lit.: Ed.Fétis, Un nouveau peintre du dix-septième siècle, in: Bulletin de l'Académie Royale de Belgique, Bulletins, 2ème série, Tome XLVI, N°7, juillet 1878, pp *MICHAEL ANGELO IMMENRAET (1621-1683) La Clémence de Scipion. Toile. Signée et datée 'Michelangelo Immenraet 1661'. 150 x 230 Lit.: Ed.Fétis, Un nouveau peintre du dix-septième siècle, in: Bulletin de l'Académie Royale de Belgique, Bulletins, 2ème série, Tome XLVI, N°7, juillet 1878, pp ENGLISH *MICHAEL ANGELO IMMENRAET (1621-1683) The Continence of Scipio. Canvas. Signed and dated 'Michelangelo Immenraet 1661'. The only known work by a largely forgotten Antwerp master from the 17th century. 150 x 230 Lit.: Ed.Fétis, Un nouveau peintre du dix-septième siècle, in: Bulletin de l'Académie Royale de Belgique, Bulletins, 2ème série, Tome XLVI, N°7, juillet 1878, pp