Jeff Ibbo Sold at Auction Prices

    • Ibbo, Jeff (geb. 1941 in Dänemark)
      Jun. 24, 2023

      Ibbo, Jeff (geb. 1941 in Dänemark)

      Est: €300 - €360

      Zwei Köpfe. Öl/Lwd., verso sign. Ca. 81x 102 cm. Leiste.

    • Jeff Ibbo (f. 1941)
      Oct. 15, 2022

      Jeff Ibbo (f. 1941)

      Est: kr500 - kr1,000

      Figurkomposition, olie på lærred, signeret bagpå, fremstår med hul i lærred, 120 x 100/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Jeff Ibbo (f. 1941)
      Aug. 27, 2022

      Jeff Ibbo (f. 1941)

      Est: kr750 - kr1,500

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Jeff Ibbo (f. 1941)
      Aug. 27, 2022

      Jeff Ibbo (f. 1941)

      Est: kr600 - kr1,200

      Figurkomposition, olie på lærred, signeret J.IBBO, 82 x 65/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Jeff Ibbo (*1941), contemporar
      Jun. 07, 2021

      Jeff Ibbo (*1941), contemporar

      Jeff Ibbo (*1941), contemporary Danish painter, studied at the danish academy of fine arts copenhagen, exhibited in Den Frie Bygning 1997-2001. Two heads, oil on canvas, verso signed ''Ibbo'', in studio molding 81 x 102 cm