Jakob Hyrtl Sold at Auction Prices

copperplate engraver

    • Jakob Hyrtl (1799-1868) / Jakob Hyrtl (1799-1868) / Jakob Hyrtl (1799-1868)
      Dec. 06, 2014

      Jakob Hyrtl (1799-1868) / Jakob Hyrtl (1799-1868) / Jakob Hyrtl (1799-1868)

      Est: Kč900 - Kč1,800

      VIEW OF OLOMOUC FROM THE WEST. Vienna, 1843. 'OLMÜTZ'. Copperplate on paper, 435x210 mm. Marked in print 'J. Hyrtl sculp. Viennae 1843.' lower middle. From the work 'Folge von europäischen Städteansichten'. Mounted. POHLED NA OLOMOUC OD ZÁPADU. Vídeň, 1843. „OLMÜTZ". Mědirytina na papíře, 435x210 mm. Zn. v tisku dole uprostřed „J. Hyrtl sculp. Viennae 1843.". Z díla „Folge von europäischen Städteansichten". Paspartováno. ANSICHT VON OLMÜTZ VOM WESTEN. Wien, 1843. „OLMÜTZ". Kupferstich auf Papier, 435x210 mm. Unten in der Mitte im Druck „J. Hyrtl sculp. Viennae 1843.". Aus dem Werk „Folge von europäischen Städteansichten". Passepartout. Jakob Hyrtl - významný vídeňský mědirytec, ilustrátor a grafik, bratr známého rakouského anatoma Josefa Hyrtla (1810-1894). Díky podpoře knížete Esterházyho studoval na vídeňské akademii u J. Fischera.

      Auction House Zezula