Charles Emil Hofling Sold at Auction Prices

  • Charles Emil Hofling 1804-1823. Vilande boskap.
    Dec. 04, 2007

    Charles Emil Hofling 1804-1823. Vilande boskap.

    Est: kr8,000 - kr10,000

    Charles Emil Hofling 1804-1823. Vilande boskap. Signerade och daterade a tergo CE Hofling 1822. Olja på duk, 1 par, samtida förgyllda ramar. Smärre krackelyrer och skador. Signed and dated 1822. A pair. Oil on canvas,

    Auktionskammare Uppsala