Maria Hofker-Rueter Sold at Auction Prices

b. 1902 - d. 1999

        • Maria Hofker-Rueter (1902-1999) Flowers,
          May. 07, 2024

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) Flowers,

          Est: €75 - €100

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) Flowers, signed with initials l.l. and dated 19 maart '92, watercolour on paper, 37 x 22 cm

          Veilinghuis Van Spengen
        • Maria Hofker-Rueter (1902-1999) Druivenrank, gesigneerd en gedateerd r.o. '
          Jun. 27, 2023

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) Druivenrank, gesigneerd en gedateerd r.o. '

          Est: €150 - €300

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) Druivenrank, gesigneerd en gedateerd r.o. '70, aquarel en potlood op papier, 30 x 36,5 cm

          Veilinghuis Van Spengen
        • Maria Hofker-Rueter (1902-1999)
          Jun. 15, 2023

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999)

          Est: €100 - €200

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) Twee aquarellen, 'Druiven' & 'Tuin'. 'Druiven' gesigneerd 'M.R.' en gedateerd '27 oct 83' r.o. & 'Tuin' gesigneerd 'Maria Hofker-Rueter' en gedateerd '31 july 80' r.o. De groei (en het verval) van Maria Hofker-Rueters druiven in haar volkstuin waren een geliefd onderwerp voor haar kunst. In haar kleine kas groeide een blauwe en witte druif. De witte druif, een ‘Chasselas blanc soort, had Maria zelf opgekweekt van een stek die afkomstig was uit de tuin van kasteel Fontainebeau in Frankrijk. Op de hier aangeboden aquarellen is op de ene Maria’s geliefde volkstuin afgebeeld en op de andere, uit 1983, is een weelderige tros met blanke druiven van die geliefde opgekweekte druivensoort te zien. Ze had de aquarellen cadeau gedaan aan Rie van Goor, leerlinge van haar man Gerard Hofker, die ze tot haar dood bewaard heeft.

          Vendu Rotterdam
          May. 16, 2023

          Est: €200 - €400

          Two watercolours, 'Grapes' & 'Garden'. 'Grapes' signed 'M.R.' and dated '27 Oct 83' lower right & 'Garden' signed 'Maria Hofker-Rueter' and dated '31 July 80' lower right.

          Vendu Rotterdam
        • Maria Hofker-Rueter (1902-1999) aquarel, 22 x 28, Bloeiende artisjok, gemon
          Sep. 28, 2021

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) aquarel, 22 x 28, Bloeiende artisjok, gemon

          Est: €100 - €150

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) aquarel, 22 x 28, Bloeiende artisjok, gemonogrammeerd r.o. en gedateerd l.o. 30 aug. '93

          Veilinghuis Van Spengen
        • Maria Hofker-Rueter (1902-1999) 2 aquarellen, 17 x 22, Distel, voluit gesig
          Sep. 28, 2021

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) 2 aquarellen, 17 x 22, Distel, voluit gesig

          Est: €100 - €200

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) 2 aquarellen, 17 x 22, Distel, voluit gesigneerd l.o. en tweemaal met initialen, gedateerd r.o. 24 sept. '91; en 16 x 21, Distel, gesigneerd l.o. en met initialen r.o. en gedateerd r.o. 27 sept. 88

          Veilinghuis Van Spengen
        • Maria Hofker-Rueter (1902-1999) - aquarel, 22,5 x 22, Bloemen, gesigneerd en gedateerd r.o. 20 au
          May. 05, 2021

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) - aquarel, 22,5 x 22, Bloemen, gesigneerd en gedateerd r.o. 20 au

          Est: €150 - €250

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) aquarel, 22,5 x 22, Bloemen, gesigneerd en gedateerd r.o. 20 aug '80

          Veilinghuis Van Spengen
          Jun. 28, 2020

          Est: €80 - €120

          Maria Hofker-Rueter, Sloten (Amsterdam) 1902 - 1994 Sloterdijk, Blossom branch, gouache, monogrammed and dated April 4, 1948, 16 x 13 cm. Provenance: Madelon Eekels Kunsthandel

          Van Zadelhoff Veilingen en Taxaties
        • Willem Gerard Hofker (1902-1981) 'Maria Hofker-Rueter, wife of the artist', mezzotint, 34 x 27,5 cm and 'Rose Hirschler-Dreyfus', etching, 23,5 x 17,5 cm.
          Jun. 05, 2019

          Willem Gerard Hofker (1902-1981) 'Maria Hofker-Rueter, wife of the artist', mezzotint, 34 x 27,5 cm and 'Rose Hirschler-Dreyfus', etching, 23,5 x 17,5 cm.

          Est: €100 - €150

          Zeeuws Veilinghuis
          Dec. 20, 2017

          Est: €100 - €200

          Landschap Toscane (2x) beide linksonder get. en gedateerd Toscane '88 aquarel op papier (2), samen gelijst, 17x22 cm en 17x24 cm

        • [Art] Willem Hofker
          Dec. 06, 2017

          [Art] Willem Hofker

          Est: €75 - €150

          Willem Hofker Schilder van/Painter of Bali 1902-1981. Bruce Carpenter/ Maria Hofker-Rueter, Pictures Publishers, Wijk en Aalburg, 1993. 222 pp. With written word of thanks by Hofker-Rueter to publisher Jan Schilt + Maria Hofker-Rueter. Three Sketches of Bali. Prints by Willem Gerard Hofker, Toronto, Aliquando Press, 1987, with written word of thanks by Hofker-Rueter to Jan Schilt + Schatten van mijn tui. Uit de jaarboeken van Maria Hofker-Rueter, with handwritten dedication by her on the endpaper + George Rueter 1875-1966. Waanders, Zwolle, 1999. With ex libris Rueter-Hofker - and 1 more (total 5).

          Zwiggelaar Auctions
          Oct. 18, 2017

          Est: €140 - €180

          Landschap Tirol (1973), Bloemstudie (1988) beide linksonder get. aquarel, waarvan 1 zonder lijst, 15x21 cm en 18x26 cm

          Sep. 20, 2017

          Est: €200 - €400

          Landscape Toscane, Italy (2) both signed in pencil and dated Toscane '88 watercolour on paper (2), set together in one frame, 17x22 cm and 17x24 cm Provenance: The private collection of Dutch author and publisher mr. Jan Schilt (1927-2015), Amsterdam. Acquired directly from Mrs. Maria Hofker-Rueter (1902-1999), with whom mr. Schilt published the booklet ‘Maria Hofker’s Indische impressies’ (H.J.W. Becht, Haarlem, 1994).

        • Maria Hofker-Rueter (1902-1999) 'Blossom'
          Jun. 09, 2016

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) 'Blossom'

          Est: €200 - €300

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999), 'Blossom', signed and dated '17 mei '87' lower right, watercolour on paper, 60 x 70 cm.

          Zeeuws Veilinghuis
        • Maria Hofker-Rueter (1902-1999) 'Kwanzan flower (Japanse sierkers)'
          Jun. 09, 2016

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999) 'Kwanzan flower (Japanse sierkers)'

          Est: €200 - €300

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999), 'Kwanzan flower (Japanse sierkers)', signed and dated '9 mei '86' lower right, watercolour on paper, 24 x 33 cm.

          Zeeuws Veilinghuis
        • Maria Hofker-Rueter (1902-1999), 'Queen Elisabeth'
          Dec. 10, 2014

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999), 'Queen Elisabeth'

          Est: €150 - €250

          Maria Hofker-Rueter (1902-1999), 'Queen Elisabeth', gesigneerd en gedateerd: 9 feb '89, aquarel, afm. 23 x 32 cm.

          Zeeuws Veilinghuis