Petr Helbich Sold at Auction Prices

b. 1929 -

    • Petr Helbich (1929)
      Mar. 12, 2020

      Petr Helbich (1929)

      PORTRÉT JOSEFA SUDKA 1955 Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru béžového tónu, původní autorský kontaktní pozitiv. 135x92 mm (229x170 mm). Recto tužkou vpravo dole pod obrazem podpis autora a datace, verso poznámky tužkou. Stav A. Pokrčený levý horní roh mimo obrazovou plochu. Pražský fotograf a lékař, člen skupiny Český dřevák. Fotografovat začal v roce 1949. Přátelil se s Josefem Sudkem, kterého doprovázel na výpravách do pralesa Mionší a pomáhal mu zde fotografovat. Díky tomuto vlivu nejprve sám fotografoval také hlavně přírodní motivy v okolí Jablunkova, kde bylo v místním sanatoriu jeho první pracoviště po studiích. Od 70. let začal fotografovat s větší intenzitou a vytvořil několik cyklů, např. ze svého působiště v nemocnici na Bulovce. Později se vrátil opět ke krajinným motivům z Beskyd, z pralesa Služice na Slovensku a k výjevům z pražské periferie. PORTRAIT OF JOSEF SUDEK 1955 Vintage gelatin silver print on matte paper, contact print. 135x92 mm (229x170 mm). Signed and dated in pencil lower right on the recto, annotated in pencil on the verso. Creased upper left corner away from the image area. BILDNIS VON JOSEF SUDEK 1955 Silbergelatineabzug auf Mattpapier in Beigeton, vintage Kontaktpositiv. 135x92 mm (229x170 mm). Recto in Bleistift rechts unten unter dem Bild signiert und datiert, verso Notizen in Bleistift. Gefaltete obere linke Ecke außerhalb des Bildbereichs.

      Auction House Zezula
    • Petr Helbich: Trees in Moravian Forest, 1995, silver print
      Oct. 27, 2018

      Petr Helbich: Trees in Moravian Forest, 1995, silver print

      Est: $250 - $400

      Trees in Moravian Forest, 1995, silver print, titled, annotated, signed and dated in pen on verso, Image size: 5˝x7˝; Sheet Size: 5.6"x7.5"

      The Photo Review
    • Petr Helbich: Trees in Moravian Forest, 1983, silver print
      Oct. 27, 2018

      Petr Helbich: Trees in Moravian Forest, 1983, silver print

      Est: $250 - $400

      Trees in Moravian Forest, 1983, silver print, signed verso, Image size: 4.75˝x3.5˝; Sheet Size: 5.675"x4.1"

      The Photo Review
    • Petr Helbich (*1929)
      Oct. 07, 2017

      Petr Helbich (*1929)

      CITY. 1972-1974. Vintage matte gelatin silver print. 130x177 mm (357x273 mm). Signed and dated in pencil on the verso. Condition A/B.  MĚSTO. 1972-1974. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 130x177 mm (357x273 mm). Verso tužkou podpis autora a datace. Stav A/B. STADT. 1972-1974. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 130x177 mm (357x273 mm). Verso in Bleistift signiert und datiert. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Petr Helbich (*1929)
      Oct. 10, 2015

      Petr Helbich (*1929)

      Est: Kč6,000 - Kč8,000

      Petr Helbich (*1929) DEMOLITION. 1998. Black and white silver bromide contact positive on matte paper, original authorial positive. 180x109 mm (277x218 mm). Recto author’s signature in pencil lower right. Verso name of the work and dating in pencil. Condition A. Petr Helbich (*1929) DEMOLICE. 1998. Černobílý bromostříbrný kontaktní pozitiv na matném papíru, původní autorský pozitiv. 180x109 mm (277x218 mm). Recto tužkou vpravo dole podpis autora. Verso tužkou název díla a datace. Stav A. Petr Helbich (*1929) DEMOLIERUNG. 1998. Schwarzweißfotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier, Vintage Kontaktpositiv. 180x109 mm (277x218 mm). Recto rechts unten mit Bleistift signiert. Verso mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Petr Helbich (*1929)
      Apr. 18, 2015

      Petr Helbich (*1929)

      Est: Kč700 - Kč1,400

      Petr Helbich (*1929) UNTITLED. 1980s. Black and white silver bromide contact positive on glossy paper, original authorial positive. 120x89 mm (137x89 mm). Verso author's signature in blue ink and in ballpoint, negative's number in pencil. Condition A. Petr Helbich (*1929) BEZ NÁZVU. 80. léta 20. století. Černobílý bromostříbrný kontaktní pozitiv na lesklém papíru, původní autorský pozitiv. 120x89 mm (137x89 mm). Verso modrým inkoustem a propiskou podpis autora, tužkou číslo negativu. Stav A. Petr Helbich (*1929) OHNE TITEL. 1980-1990. Schwarzweißes Kontaktpositiv auf Glanzpapier, vintage Bromsilbergelatineabzug, ursprüngliches Positiv des Künstlers. 120x89 mm (137x89 mm). Verso mit blauer Tinte und mit Kuli vom Künstler signiert, Negativnummer mit Bleistift. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Petr Helbich (*1929)
      Apr. 18, 2015

      Petr Helbich (*1929)

      Est: Kč3,000 - Kč6,000

      Petr Helbich (*1929) FROM BULOVKA HOSPITAL. 1972 - 1974. Black and white contact positive on paper with RC underlay, authorial, probably original positive. 171x126 mm (219x164 mm). Verso title of the work in ballpoint, author's initials, dating and size, negative's number in pencil. Condition A/B. Fingerprints in the black framing. Petr Helbich (*1929) Z BULOVKY. 1972 - 1974. Černobílý kontaktní pozitiv na papíru s RC podložkou, autorský, pravděpodobně původní pozitiv. 171x126 mm (219x164 mm). Verso propiskou název díla, iniciály autora, datace a rozměr, tužkou číslo negativu. Stav A/B. V černém orámování otisky prstů. Pražský fotograf a lékař, člen skupiny Český dřevák. Fotografovat začal v roce 1949. Přátelil se s Josefem Sudkem, kterého doprovázel na výpravách do pralesa Mionší a pomáhal mu zde fotografovat. Díky tomuto vlivu nejprve sám fotografoval také hlavně přírodní motivy v okolí Jablunkova, kde bylo v místním sanatoriu jeho první pracoviště po studiích. Od 70. let začal fotografovat s větší intenzitou a vytvořil několik cyklů, např. ze svého působiště v nemocnici na Bulovce. Později se vrátil opět ke krajinným motivům z Beskyd, z pralesa Služice na Slovensku a k výjevům z pražské periferie. Petr Helbich (*1929) AUS BULOVKA. 1972 - 1974. Schwarzweißes Kontaktpositiv auf Papier mit RC Unterlage, vintage, wahrscheinlich ursprüngliches Positiv des Künstlers. 171x126 mm (219x164 mm). Verso mit Kuli betitelt, Initialen des Künstlers, datiert und Ausmaß. Negativnummer mit Bleistift. Zustand A/B. Fingerabdrucke in schwarzer Umrahmung.

      Auction House Zezula