Adolf Hegenbarth Sold at Auction Prices

Painter, b. 1892 - d. 1972

      • Adolf Hegenbarth (1892-1972)
        Dec. 05, 2020

        Adolf Hegenbarth (1892-1972)

        Adolf Hegenbarth (1892-1972) ZÁPASNÍCI V RINGU Čechy, Karlovy Vary, 1931 Artdecově stylizované sousoší dvou mužů zápasících v ringu, bílý porcelán, dále nezdobený, nízký kruhový sokl. V. 27 cm. Značeno na podední: "PROF. A. HEGENBARTH 1931 230/31". Stav A/B. Adolf Hegenbarth - český malíř, keramik, grafik a pedagog. Studoval na střední odborné sklářské škole v Kamenickém Šenově a uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. V roce 1922 byl jmenován profesorem střední odborné školy v Kamenickém Šenově, od roku 1926 pak na střední odborné škole pro porcelánový průmysl v Karlových Varech. Později působil a také zemřel v tyrolském Kufsteinu. English Translation Adolf Hegenbarth (1892-1972) WRESTLERS IN THE RING Bohemia, Carlsbad, 1931 Statuette of two wrestling men in the ring in Art Deco style, white porcelain, undecorated, low circular plinth. H. 27 cm. Bottom marked: "PROF. A. HEGENBARTH 1931 230/31". Condition A/B. German Translation Adolf Hegenbarth (1892-1972) WRESTLER IM RING Böhmen, Karlsbad, 1931 Art-Dèco-stilisierte Gruppe von zwei Männern im Ring, Porzellan, niedriger Rundsockel. H. 27 cm. Markiert auf dem Boden: "PROF. A. HEGENBARTH 1931 230/31". Zustand A/B. Euros 150

        Auction House Zezula
        Dec. 08, 2018

        Adolf Hegenbarth (1892-1972)

        BLACKSMITH Čechy, Karlovy Vary, Staatsfachschule Karlsbad 1931 Statuette of a blacksmith, white porcelain, glazed, undecorated. H. 24,8 cm. Green pressed underglaze mark "Staatsfachschule Karlsbad", signed on plinth "A. HEGENBARTH". Condition A/B. Tiny manufacturing defects. Adolf Hegenbarth (1892-1972) KOVÁŘ Čechy, Karlovy Vary, Staatsfachschule Karlsbad, 1931 Figura široce rozkročeného kováře rozmachujícího se kladivem, bílý porcelán glazovaný, dále nezdobený. V. 24,8 cm. Zeleně tištěná podglazurní značka "Staatsfachschule Karlsbad", sign. na plintu "A. HEGENBARTH". Stav A/B. Drobné výrobní vady. Český malíř, keramik, grafik a pedagog. Studoval na střední odborné sklářské škole v Kamenickém Šenově a uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. V roce 1922 byl jmenován profesorem střední odborné školy v Kamenickém Šenově, od roku 1926 pak na střední odborné škole pro porcelánový průmysl v Karlových Varech. Později působil a také zemřel v tyrolském Kufsteinu. Adolf Hegenbarth (1892-1972) SCHMIED Böhmen, Karlsbad, Staatsfachschule Karlsbad, 1931 Figur eines stehenden Schmiedes mit Hammer in seinen Händen, Weißporzellan, glasiert. H. 24,8 cm. Grüngedruckte Unterglasurmarke "Staatsfachschule Karlsbad", auf der Plinthe signiert "A. HEGENBARTH". Zustand A/B. Kleine Produktionsfehler.

        Auction House Zezula