Jan Jakub Hartmann Sold at Auction Prices

Historical-scenes painter, Landscape painter

    • Jan Jakub Hartmann (1658-1736)
      Apr. 12, 2014

      Jan Jakub Hartmann (1658-1736)

      Est: Kč590,000 - Kč1,180,000

      LANDSCAPE WITH CASTLE RUINS. View of a landscape with castle ruins and a wooden bridge over a river with a wagon, a horse rider and figural staffage. Oil on sheet, 24x31 cm. Framed. Condition A. KRAJINA S HRADNÍ ZŘÍCENINOU. Pohled na krajinu se zříceninou hradu a s dřevěnou lávkou přes říčku s povozem, jezdcem na koni a figurální stafáží. Olej na plechu, 24x31 cm. Rámováno. Stav A. LANDSCHAFT MIT BURGRUINE. Ansicht einer Landschaft mit Burgruine, über den Holzsteg fahrendes Fuhrwerk und Reiter auf Pferd, Figurenstaffage. Öl auf Blech, 24x31 cm. Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jan Jakub Hartmann (1658-1736), (František Antonín
      Mar. 31, 2012

      Jan Jakub Hartmann (1658-1736), (František Antonín

      Est: Kč300,000 - Kč600,000

      Jan Jakub Hartmann (1658-1736), (František Antonín Hartmann, 1694-1728) RESTING ON A WAY TO EGYPT. Scene from the New Testament is set into the Holland looking landscape with a view of a lake and mountains in the landscape, Greek architectural ruins and houses with people in the front. Oil on copper sheet, 31,5 x 24 cm. Condition B. Jan Jakub Hartmann (1658-1736), (František Antonín Hartmann, 1694-1728) ODPOČINEK NA ÚTĚKU DO EGYPTA. Novozákonní výjev je zasazen do krajiny nizozemského typu, s hlubokým průhledem na jezero a hory v pozadí, s hustým stromovým porostem, antickými ruinami a domky na pravé straně a se stafáží v popředí. Olej na plechu, 31,5x24 cm. Stav B. Jan Jakub Hartmann (1658-1736), (František Antonín Hartmann, 1694-1728) RUHE AUF DER FLUCHT NACH ÄGYPTEN. Szene aus dem Neuen Testament in niederländischer Landschaft mit tiefem Durchblick auf Bergen und See im Hintergrund, antike Ruinen, Wälder und Häuser auf rechter Seite, staffiert im Vordergrund. Öl auf Blech, 31,5x24 cm. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Separate auction Jan Jakub Hartmann (1658 - 1736)
      Mar. 27, 2010

      Separate auction Jan Jakub Hartmann (1658 - 1736)

      Est: Kč1,800,000 - Kč3,600,000

      Two landscapes. Both paintings continue in the Dutch type of a landscape with graduating perspective and deep view into the open space framed in a silhouette of tree branches. In the centre of both paintings masterfully depicted communicating groups of people. Oil on copper plate 25x 32cm. Both pieces framed, Condition A/B. Samostatná aukce obrazů Jan Jakub Hartmann (1658-1736): Dvojice krajin. Malba navazující na nizozemský typ krajinomalby s odstupňovanou barevnou perspektivou a hlubokým průhledem do otevřeného prostoru, lemovaného siluetou členitého větvoví lesa. V centru obou výjevů mnohopočetné skupiny vzájemně komunikujících postav podaných mistrovsky zvládnutým drobnopisem. Olej na tepané měděné desce, 25x 32cm. Oba kusy rámovány, stav A/B. Sonderversteigerung der Gemälden von Jan Jakub Hartmann (1658-1736): Zwei Landschaften. Diese Malerei knüpft an den niederländischen Typ der Landschaftsmalerei mit abgestufter Farbperspektive und tiefem Durchsicht in den offenen Raum an, der mit einer Silhouette von Gezweig garniert wird. Im Zentrum von beiden Szenen befinden sich zahlreiche, meisterhaft geschaffen Gruppen mit einander kommunizierenden Figuren. Öl auf geschlagener Kupferplatte, 25x 32cm. Beide Stücke gerahmt, Zustand A/B.

      Auction House Zezula