Harry Harryan Sold at Auction Prices

Painter, Wood cutter

  • ASSIETTER, 12 ST Silver. Runda med avslutande
    Nov. 20, 2010

    ASSIETTER, 12 ST Silver. Runda med avslutande

    Est: - kr870

    ASSIETTER, 12 ST Silver. Runda med avslutande pärlbård. Stämplar Karl Andersson Stockholm 11 st 1948, en 1934. Diameter 19,5 cm. Total vikt 3,36 kg. En med litet slagmärke. Säljes för Lunds kommun / Lekande barnens fond till iordningställande av lekplats för handikappade barn.

    Crafoord Auktioner
  • KUVERTTALLRIKAR, 10 ST Silver. Runda med
    Nov. 20, 2010

    KUVERTTALLRIKAR, 10 ST Silver. Runda med

    Est: - kr1,630

    KUVERTTALLRIKAR, 10 ST Silver. Runda med avslutande pärlbård. Stämplar Karl Andersson Stockholm 1948. Diameter 30 cm. Total vikt 6.07 kg. Säljes för Lunds kommun / Lekande barnens fond till iordningställande av lekplats för handikappade barn.

    Crafoord Auktioner
  • Harry Harryan 1895-1948. "Norra Smedjegatan 18".
    Jan. 28, 2008

    Harry Harryan 1895-1948. "Norra Smedjegatan 18".

    Est: - kr500

    Harry Harryan 1895-1948. "Norra Smedjegatan 18". Signerad och daterad Harryan 1932. Blandteknik, 29,5 x 21,7. Ngt bucklig.

    Auktionskammare Uppsala