Mohammed Harb Sold at Auction Prices

    • Mohammed Harb (1888-1973)
      Dec. 16, 2015

      Mohammed Harb (1888-1973)

      Est: €200 - €300

      Antar en Ablah en knecht'' middenonder get. in Arabisch schrift olieverf op doek, 57x64 cm Herkomst: galerie hamer, leliegracht, amsterdam Mohammed Harb (Damascus - Syrië1888-1973) werkte meestal onder de naam Abu Subhi al-Tinawi. Hij was een kunstenaar die bekend werd door zijn naïeve schilderingen op glas en doek. Al-Tinawi was autodidact, afgezien van koranonderwijs had hij geen enkele studie genoten. Zijn werk was grotendeels geïnspireerd door de verhalenvertellers die in de oude stad van Damascus werkzaam waren. In zijn schilderijen liet hij de eeuwenoude volksverhalen die zij vertelden herleven. Werk van hem is te vinden in ondermeer de collecties van het Tropenmuseum, Metropolitan Museum (New York) en het Azem Palace Museum (Damascus). Bron: collectie.tropenmuseum