P. Hansen Sold at Auction Prices

        • P.O. Hansen
          Nov. 06, 2022

          P.O. Hansen

          9 skitser i én ramme, Partier fra Paris, samlet lysmål 60 x 45

          Svendborg Auktionerne ApS
        • P.O. Hansen
          Nov. 06, 2022

          P.O. Hansen

          7 studietegninger, bly på papir, partier fra Færøerne, samlet ca. 53 x 42, indsat i gammel sølvramme, ramme med slid

          Svendborg Auktionerne ApS
        • P.O. Hansen
          Nov. 06, 2022

          P.O. Hansen

          Litografi, komposition, signeret og dateret 1982, nr. 28/50, 64 x 61

          Svendborg Auktionerne ApS
        • P.O. Hansen
          Nov. 06, 2022

          P.O. Hansen

          Litografi, komposition, nr. 268/350, signeret P.O.H 89, 44 x 29/CD

          Svendborg Auktionerne ApS
          May. 21, 2022

          Est: kr1,000 -

          Severin Hansen# Kvadratisk sofabord, palisander, produceret hos Haslev Møbler, 55 x 55 x 50 cm.

          Svendborg Auktionerne ApS
        • [Werkman, H.N.]. Teekeningen J. Wiegers, J. Altink, H.N. Werkman. Bijschrift J. Hansen. Gron., "De P
          May. 21, 2019

          [Werkman, H.N.]. Teekeningen J. Wiegers, J. Altink, H.N. Werkman. Bijschrift J. Hansen. Gron., "De P

          Est: €100 - €150

          [Werkman, H.N.]. Teekeningen J. Wiegers, J. Altink, H.N. Werkman. Bijschrift J. Hansen. Gron., "De Ploeg", 1924, (50)p., 20 ills. after drawings by J. WIEGERS, J. ALTINK, and H.N. WERKMAN, printed by H.N. WERKMAN, orig. stiff paper wr., 4to. - Foxed. = Dekkers/ Van der Spek/ De Vries G-59; not in cat. Hot printing.

          Bubb > Kuyper: Auctioneers of Books, Fine Arts & Manuscripts