Gillis Hafström Sold at Auction Prices

  • HAFSTRÖM, AXEL GILLIS, 1841-1909 Interiör med
    Nov. 28, 2009

    HAFSTRÖM, AXEL GILLIS, 1841-1909 Interiör med

    Est: - kr10,000

    HAFSTRÖM, AXEL GILLIS, 1841-1909 Interiör med flicka som sminkar sig. Signerad och daterad 1895. Duk, 50x40. Något krackelerad.

    Crafoord Auktioner
  • AXEL GILLIS HAFSTRÖM 1841-1909 Friarlåt
    May. 28, 2009

    AXEL GILLIS HAFSTRÖM 1841-1909 Friarlåt

    Est: kr10,000 - kr12,000

    AXEL GILLIS HAFSTRÖM 1841-1909 Friarlåt fiskarflicka och dragspelande pojke Signerad och daterad A.G. Hafström 1880. Olja på duk, 45 x 36 cm.

    Stockholms Auktionsverket
  • AXEL GILLIS HAFSTROM 1841-1909 Friarlat -
    Nov. 29, 2007

    AXEL GILLIS HAFSTROM 1841-1909 Friarlat -

    Est: kr10,000 - kr12,000

    AXEL GILLIS HAFSTROM 1841-1909 Friarlat - fiskarflicka och dragspelande pojke Signerad och daterad A.G. Hafstrm 1880. Olja pa duk, 45 x 36 cm.

    Stockholms Auktionsverket