Otto Frello Sold at Auction Prices

    • Otto Frello (1924-2015), Kjøbenhavns Børs
      May. 30, 2015

      Otto Frello (1924-2015), Kjøbenhavns Børs

      Est: kr40,000 - kr45,000

      Olie på træ. Sign. Otto Frello. 39 x 80 cm Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer på galleri ved "Vandkunsten" i København, omkring 1975. Udstillet på Varde Museum

      Auktionshuset.com
    • Otto Frello (1924-2015), "The White Bear"
      May. 30, 2015

      Otto Frello (1924-2015), "The White Bear"

      Est: kr12,000 - kr13,500

      Olie på træ, sign. Otto Frello, 26 x 32,5 Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer på galleri ved "Vandkunsten" i København, omkring 1975. Udstillet på Varde Museum

      Auktionshuset.com
    • Otto Frello (1924-2015), "The Royal Prince"
      May. 30, 2015

      Otto Frello (1924-2015), "The Royal Prince"

      Est: kr20,000 - kr22,500

      Olie på træ. Sign. Otto Frello. 46 x 60 cm Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer på galleri ved "Vandkunsten" i København, omkring 1975. Udstillet på Varde Museum

      Auktionshuset.com
    • Otto Frello (1924-2015), "Maeght van Enkhuysen"
      May. 30, 2015

      Otto Frello (1924-2015), "Maeght van Enkhuysen"

      Est: kr20,000 - kr22,500

      Olie på træ. Sign. Otto Frello. 70,5 x 40 cm Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer på galleri ved "Vandkunsten" i København, omkring 1975. Udstillet på Varde Museum

      Auktionshuset.com
    • Otto Frello: Landscapes. Signed Otto
      Feb. 01, 2011

      Otto Frello: Landscapes. Signed Otto

      Est: - €200

      Otto Frello: Landscapes. Signed Otto Frello/Frello. Drawing ink and pencil on paper. 42 x 31cm, 31 x 22,5cm, 31,5 x 22 cm. (3)

      Bruun Rasmussen Auctioneers