Jaroslav Fousek Sold at Auction Prices

    • Jaroslav Fousek (1885-1954)
      Jun. 16, 2018

      Jaroslav Fousek (1885-1954)

      Est: Kč3,000 - Kč6,000

      BALETKA1918Olej na kartonu, 35x40 cm, sign. a dat. vpravo nahoře "Jar. Fousek. 18.". Rámováno.Stav A. BALLET DANCER1918Oil on board, 35x40 cm, signed and dated upper right "Jar. Fousek. 18.". Framed.Condition A. BALLETTÄNZERIN1918Öl auf Karton, 35x40 cm, signiert und datiert rechts oben „Jar. Fousek. 18.“. Gerahmt.Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jaroslav Fousek (1885 - 1954)
      Jun. 05, 2010

      Jaroslav Fousek (1885 - 1954)

      Est: Kč2,500 - Kč5,000

      Blue bird, 1949. Pastel on paper, 460 x 620 mm (frame cut-out), bottom right signed „Jar. Fousek". Framed, glassed. Jaroslav Fousek (1885-1954) Modrý pták, 1949. Pastel na papíře, 460x620 mm (výřez rámu), sign. vpravo dole „Jar. Fousek". Rámováno, zaskleno. Malíř a pedagog výtvarné výchovy na středních školách. Studoval na Umprum v Praze, působil v Brně, Českých Budějovicích, Kutné Hoře, Olomouci, Pardubicích, Praze, Prostějově. Větší část života prožil v Brně. Vystavoval s SVU Aleš. R 1995 mu byla uspořádána v Kutné Hoře v Galerii Felixe Jeneweina výstava ke 110. výročí narození. Jaroslav Fousek (1885-1954) Blauer Vogel, 1949. Pastell auf Papier, 460x620 mm (ohne Rahmen), rechts unten sign. „Jar. Fousek". Gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula