Frantisek K. Foltyn Sold at Auction Prices

    • František Foltýn (1891-1976)
      Apr. 18, 2015

      František Foltýn (1891-1976)

      Est: Kč7,000 - Kč14,000

      František Foltýn (1891-1976) FOUNTAIN. Tempera, gouache on paper, 30x40 cm (inside mount measurement), signed in pencil 'Foltýn' lower right. Mounted, framed, glassed. Condition A. František Foltýn (1891-1976) KAŠNA. Tempera, kvaš na papíře, 30x40 cm (výřez pasparty), sign. vpravo dole tužkou „Foltýn". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Stav A. František Foltýn (1891-1976) BRUNNEN. Tempera und Gouache auf Papier, 30x40 cm (Passepartout-Ausschnitt), rechts unten mit Bleistift sign. „Foltýn". Passepartout, gerahmt, verglast. Zustand A.

      Auction House Zezula
      Apr. 18, 2015

      František Foltýn (1891-1976)

      Est: Kč12,000 - Kč24,000

      František Foltýn (1891-1976) LANDSCAPE. 1947. Oil on cardboard, 26,5x36,5 signed and dated 'Foltýn / B. 1947' on the reverse. Framed. Condition A. František Foltýn (1891-1976) KRAJINA. 1947. Olej na kartonu, 26,5x36,5 na rubu sign. a dat. „Foltýn / B. 1947". Rámováno. Stav A. František Foltýn - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze v letech u prof. A. Hofbauera a E. Dítěte, později v Paříži na Académie Julienn a Académie Grande-Chaumière. V letech 1914-1918 bojoval na frontě v Rusku a v Albánii, po válce se usadil na Slovensku. V letech 1924-1934 žil a tvořil v Paříži, v roce 1934 se natrvalo vrátil do Československa a usadil se v Brně. Stal se jedním se zakládajících členů brněnské Skupiny výtvarných umělců a také v Paříži skupiny Abstraction-Création. V raném období tvorby je zjevné okouzlení krajinou a malířský zájem o člověka, vytváří obrazy se sociálním důrazem. Využívá principů kubismu a obrací se též k Cézannovi, později se začal přibližovat abstrakci. Již během války se ale opět obrátil od abstraktní malby zpět ke krajině, a to především české. František Foltýn (1891-1976) LANDSCHAFT. 1947. Öl auf Karton, 26,5x36,5; verso sign. und dat. „Foltýn / B. 1947". Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
      Apr. 18, 2015

      František Foltýn (1891-1976)

      Est: Kč1,000 - Kč2,000

      František Foltýn (1891-1976) CITY. Pencil drawing on paper, 207x306 mm (inside mount measurement), signed 'Foltýn' lower right. Mounted, framed, glassed. František Foltýn (1891-1976) MĚSTO. Kresba tužkou na papíře, 207x306 mm (výřez pasparty), sign. vpravo dole „Foltýn". Paspartováno, rámováno, zaskleno. František Foltýn - studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. A. Hofbauera a E. Dítěte, později v Paříži na Académie Julienn a Académie Grande-Chaumière. V letech 1914-1918 bojoval na frontě v Rusku a v Albánii, po válce se usadil na Slovensku. V letech 1924-1934 žil a tvořil v Paříži, v roce 1934 se natrvalo vrátil do Československa a usadil se v Brně. Stal se jedním se zakládajících členů brněnské Skupiny výtvarných umělců a v Paříži skupiny Abstraction-Création. V raném období tvorby je zjevné okouzlení krajinou a malířský zájem o člověka, vytváří obrazy se sociálním důrazem. Využívá principů kubismu a obrací se též k Cézannovi, později se začíná přibližovat abstrakci. Již během války se ale obrátil od abstraktní malby zpět ke krajině, a to především české. František Foltýn (1891-1976) STADT. Bleistiftzeichnung auf Papier, 207x306 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign. rechts unten „Foltýn". Passepartout, gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Frantisek FOLTYN Composition aquarelle, signée sur le montage avec envoi : A monsieur Vital, amicalement, Brno, le 17 juin 1973, 24,5 x 20 cm. PROVENANCE : Succession Christian de Rabaudy, S.V.V. Cornette de Saint-Cyr, Paris, 23 novembre 2003, lot
      Nov. 14, 2013

      Frantisek FOLTYN Composition aquarelle, signée sur le montage avec envoi : A monsieur Vital, amicalement, Brno, le 17 juin 1973, 24,5 x 20 cm. PROVENANCE : Succession Christian de Rabaudy, S.V.V. Cornette de Saint-Cyr, Paris, 23 novembre 2003, lot

      Est: €800 - €1,200

      Frantisek FOLTYN Composition aquarelle, signée sur le montage avec envoi : A monsieur Vital, amicalement, Brno, le 17 juin 1973, 24,5 x 20 cm. PROVENANCE : Succession Christian de Rabaudy, S.V.V. Cornette de Saint-Cyr, Paris, 23 novembre 2003, lot 117.

      Rossini Maison de Ventes aux Enchères