Josef (1882) Fiala Sold at Auction Prices

    • JOSEF FIALA (1882-1963). VYSOKÉ TATRY. Circa 1930. 36½x23¾ inches, 92¾x60¼ cm. V. Neubert, Prague.
      May. 09, 2024

      JOSEF FIALA (1882-1963). VYSOKÉ TATRY. Circa 1930. 36½x23¾ inches, 92¾x60¼ cm. V. Neubert, Prague.

      Est: $700 - $1,000

      JOSEF FIALA (1882-1963) VYSOKÉ TATRY. Circa 1930. 36½x23¾ inches, 92¾x60¼ cm. V. Neubert, Prague. Condition B+ / A-: repaired tears at edges, one into upper text; repaired tear in central image; slight offsetting in image. The "High Tatra" mountains are in the Northeastern part of The Slovak Republic. Lexicon Ceskych Afisistu p. 63.

      Swann Auction Galleries
    • JOSEF FIALA (Czech 1882-1963)
      Dec. 01, 2021

      JOSEF FIALA (Czech 1882-1963)

      Fiala Josef, Girl with lilacs Czech dimensions: 55 x 50 cm signed lower left framed Starting Bid: 160

      Einszwei Gallery
      Dec. 01, 2021

      JOSEF FIALA (Czech 1882-1963)

      Fiala Josef, Cheerful kick Czech 1939 dimensions: 66 x 56 cm signed lower left framed Starting Bid: 300

      Einszwei Gallery
    • Josef Fiala (CZECH, 1882–1963) oil on canvas on board, Women at Harvest working in the field, painting size 14 x 20 inches
      Nov. 17, 2020

      Josef Fiala (CZECH, 1882–1963) oil on canvas on board, Women at Harvest working in the field, painting size 14 x 20 inches

      Bill Hood & Sons Arts & Antiques Auctions
    • Josef Fiala (1882-1963)
      Jun. 16, 2018

      Josef Fiala (1882-1963)

      Est: Kč6,000 - Kč12,000

      SBÍRÁNÍ LNU1940Olej na plátně, 50x65 cm, sign. vlevo dole "Jos. Fiala". Rámováno.Stav A.Josef Fiala – studoval na Akademii umění v Praze (1902–1907), kde byl žákem profesora Vojtěcha Hynaise, a na Královské bavorské akademii v Mnichově, kde byl žákem Angelo Janka. Získal Hlávkovo stipendium, díky němu absolvoval studijní pobyty a cesty v Itálii, Francii a Anglii. Ve svém díle však zůstal věrný české krajině. Od roku 1925 jezdil na Vysočinu do Svratky. U Milovského rybníka si v roce 1935 postavil chatu „Toscani“, kde pravidelně trávil letní měsíce a maloval krajinu Vysočiny. Byl vynikajícím krajinářem a figuralistou, na jeho obrazech se objevují lidé pracující na poli, dřevaři v lese, děti při hrách či pouštění draka.Josef Fiala – studoval na Akademii umění v Praze (1902–1907), kde byl žákem profesora Vojtěcha Hynaise, a na Královské bavorské akademii v Mnichově, kde byl žákem Angelo Janka. Získal Hlávkovo stipendium, díky němu absolvoval studijní pobyty a cesty v Itálii, Francii a Anglii. Ve svém díle však zůstal věrný české krajině. Od roku 1925 jezdil na Vysočinu do Svratky. U Milovského rybníka si v roce 1935 postavil chatu „Toscani“, kde pravidelně trávil letní měsíce a maloval krajinu Vysočiny. Byl vynikajícím krajinářem a figuralistou, na jeho obrazech se objevují lidé pracující na poli, dřevaři v lese, děti při hrách či pouštění draka. COLLECTING OF FLAX1940Oil on canvas, 50x65 cm, signed lower left "Jos. Fiala". Framed.Condition A.Josef Fiala – studoval na Akademii umění v Praze (1902–1907), kde byl žákem profesora Vojtěcha Hynaise, a na Královské bavorské akademii v Mnichově, kde byl žákem Angelo Janka. Získal Hlávkovo stipendium, díky němu absolvoval studijní pobyty a cesty v Itálii, Francii a Anglii. Ve svém díle však zůstal věrný české krajině. Od roku 1925 jezdil na Vysočinu do Svratky. U Milovského rybníka si v roce 1935 postavil chatu „Toscani“, kde pravidelně trávil letní měsíce a maloval krajinu Vysočiny. Byl vynikajícím krajinářem a figuralistou, na jeho obrazech se objevují lidé pracující na poli, dřevaři v lese, děti při hrách či pouštění draka.Josef Fiala – studoval na Akademii umění v Praze (1902–1907), kde byl žákem profesora Vojtěcha Hynaise, a na Královské bavorské akademii v Mnichově, kde byl žákem Angelo Janka. Získal Hlávkovo stipendium, díky němu absolvoval studijní pobyty a cesty v Itálii, Francii a Anglii. Ve svém díle však zůstal věrný české krajině. Od roku 1925 jezdil na Vysočinu do Svratky. U Milovského rybníka si v roce 1935 postavil chatu „Toscani“, kde pravidelně trávil letní měsíce a maloval krajinu Vysočiny. Byl vynikajícím krajinářem a figuralistou, na jeho obrazech se objevují lidé pracující na poli, dřevaři v lese, děti při hrách či pouštění draka. FLACHSERNTE1940Öl auf Leinwand, 50x65 cm, signiert links unten „Jos. Fiala“. Gerahmt.Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Fiala Josef (Czech, 1882 - 1963)
      Nov. 11, 2017

      Fiala Josef (Czech, 1882 - 1963)

      Est: Kč10,000 - Kč12,000

      On the river, oil, canvas on cardboard, signed lower right Jos. Fiala, size 36 x 41 cm, frame, glass. Tentative estimated price (EUR): 400 - 480 Tentative Starting price (EUR): 280

      Galerie Ustar
    • JOSEF FIALA (1882-1963). L.C.S.R. Circa 1935. 39x28 inches, 101x73 cm. V. Neubert, Prague.
      Feb. 11, 2016

      JOSEF FIALA (1882-1963). L.C.S.R. Circa 1935. 39x28 inches, 101x73 cm. V. Neubert, Prague.

      JOSEF FIALA (1882-1963) L.C.S.R. Circa 1935. 39 3/4x28 3/4 inches, 101x73 cm. V. Neubert, Prague. Condition B+: repaired tears and creases in margins, some slightly affecting image. Framed.

      Swann Auction Galleries
    • Josef Fiala, Czech 1882-1963- Study of a shepherd
      Jan. 18, 2014

      Josef Fiala, Czech 1882-1963- Study of a shepherd

      Est: £200 - £300

      Josef Fiala, Czech 1882-1963- Study of a shepherd boy seated by a tree; oil on canvas laid down on board, signed, in a carved frame, 51x36cm (may be subject to Droit de Suite)

      Roseberys
      Oct. 05, 2013

      Est: £300 - £400

      Roseberys
    • JOSEF FIALA (1882-1963), Boys herding geese. Oil
      Oct. 02, 2010

      JOSEF FIALA (1882-1963), Boys herding geese. Oil

      Est: Kč18,000 - Kč36,000

      JOSEF FIALA (1882-1963), Boys herding geese. Oil on canvas, 74,5x111 cm, signed lower right „Jos. Fiala". Framed. Condition A. JOSEF FIALA (1882-1963), HUSOPÁSCI. Olej na plátně, 74,5x111 cm, sign. vpravo dole „Jos. Fiala". Rámováno. Stav A. JOSEF FIALA (1882-1963), Gänsehirten. Öl auf Leinwand, 74,5x111 cm, rechts unten sign. „Jos. Fiala". Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • FIALA Josef (31. 7. 1882 Prague - 11. 4. 1963
      Dec. 08, 2007

      FIALA Josef (31. 7. 1882 Prague - 11. 4. 1963

      Est: - Kč2,800

      FIALA Josef (31. 7. 1882 Prague - 11. 4. 1963 Prague) Town panorama Oil on canvas, 45 x 60 cm, framed, undated [1957], signed lower left, title inscribed at the back. Czech figural painter, pupil of V. Hynais at the Academy of Decorative Arts in Prague, he is known for his rural genre paintings. See T 1/215, Ch 2/231.

      European Arts
      May. 27, 2007

      FIALA Josef (31. 7. 1882 Prague - 11. 4. 1963 Prague) Haymaking Oil on canvas, 39 x 48 cm, framed, undated, signed lower left. Czech figural painter, pupil of V. Hynais at the Academy of Decorative Arts in Prague, he is known for his rural genre scenes. See T 1/215, Ch 2/231.

      European Arts