Ermengol Daunas Sold at Auction Prices

    • ERMENGOL DAUNAS (1843-1903). Children.
      Oct. 09, 2019

      ERMENGOL DAUNAS (1843-1903). Children.

      Est: €1,200 - €1,500

      Oil on canvas Signed and dated 1868 116x88 cm.

      Balclis
    • Hermenegildo Daunas Spanien 1843-1903.
      Dec. 02, 2008

      Hermenegildo Daunas Spanien 1843-1903.

      Est: kr10,000 - kr12,000

      Hermenegildo Daunas Spanien 1843-1903. Rokokointeriör med figurer. Signerad H. Daunas. Olja på duk, 90x116. Färgbortfall och smärre dukskador.

      Auktionskammare Uppsala