Milos Budík Sold at Auction Prices

Photographer

    • Miloš Budík (1935)
      Mar. 12, 2020

      Miloš Budík (1935)

      PORTFOLIO 13 FOTOGRAFIÍ 60. léta 20. stol. / 2019 Portfolio sestávající ze 13 černobílých bromostříbrných fotografií na matném papíru, 349x238 mm, pozdější zvětšeniny zhotovil Matěj Skalický v roce 2019 se souhlasem autora v číslovaném nákladu 15 kusů. Fotografie autorizoval Miloš Budík. Verso fixem podpis autora, papírový štítek se jménem autora, lokací, datací, jménem zhotovitele, datem zvětšeniny a číslem kopie "11 / 15". Originální kartonová krabice. Stav A. Brněnský fotograf. Studium na pražské FAMU nedokončil. Výraznější výstavní úspěchy na mezinárodních soutěžích amatérské fotografie se dostavily již koncem 50. let, kdy se také začal fotografováním živit. Podílel se spolu s K. O. Hrubým a V. Reichmannem na fotografické publikaci Brno. V roce 1965 se stal jedním ze zakladatelů umělecké skupiny VOX, kam dále patřili např. K. O. Hrubý, J. Beran či A. Hinšt. Pracoval pro časopisy Host do domu, Dokořán či Věda a život, kde se začal věnovat i dokumentární fotografii. Po rozpadu skupiny obrátil v 70. letech svou pozornost ke krajině, především Vysočině. Portrétoval také významné osobnosti vědy, kultury a sportu. Jeho dílo je zastoupeno v řadě domácích i zahraničních uměleckohistorických sbírek. K jeho 75. narozeninám se v Domě umění města Brna uskutečnila retrospektivní výstava Rozhovor o světle. PORTFOLIO OF 13 PHOTOGRAPHS 1960`s / 2019 Portfolio of 13 gelatin silver prints on matte paper, 349x238 mm, printed later by Matěj Skalický in 2019 in 15 numbered copies. Authorised by Miloš Budík. Signed in marker, paper label with artist`s name, location, date, name of the maker, date of printing and number of the copy "11 / 15" on the verso. Original cardboard case. PORTFOLIO VON 13 FOTOGRAFIEN 1960s / 2019 Portfolio mit 13 Silbergelatineabzügen auf Mattpapier, 349x238 mm, spätere Abdrücke von Matěj Skalický aus den Jahr 2019 mit Einverständnis des Autors in nummerierter Auflage von 15 St. Fotografien autorisiert von Miloš Budík. Verso in Marker signiert, Papieretikette mit Namen des Autors, Lokation, Datum, Namen des Verfertigers, Datum des Abdruckes und Nummer der Kopie: "11 / 15". Original-Kartonschachtel.

      Auction House Zezula
    • Miloš Budík (*1935)
      Nov. 08, 2014

      Miloš Budík (*1935)

      Est: Kč3,500 - Kč7,000

      Miloš Budík (*1935) Without title. 1990s. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 240x180 mm. Verso marked with authorial stamp, author's signature and number of the negative in pencil. Condition B (the upper right corner slightly bent, in the middle lightly dirtied from red stamp colour). Miloš Budík (*1935) BEZ NÁZVU. 90. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 240x180 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora a číslo negativu. Stav B (lehce ohnutý pravý horní roh, uprostřed lehce zašpiněno od červené razítkové barvy). Miloš Budík (*1935) OHNE TITEL. 1990-2000. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 240x180 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift signiert, Negativnummer. Zustand B (rechts oben geknickt, leicht beschmutzt von roter Stempelfarbe). Miloš Budík - brněnský fotograf. Studium na pražské FAMU nedokončil. Výraznější výstavní úspěchy na mezinárodních soutěžích amatérské fotografie se dostavily již koncem 50. let, kdy se také začal fotografováním živit. Podílel se spolu s K. O. Hrubým a V. Reichmannem na fotografické publikaci Brno. V roce 1965 se stal jedním ze zakladatelů umělecké skupiny VOX, kam dále patřili např. K. O. Hrubý, J. Beran či A. Hinšt. Pracoval pro časopisy Host do domu, Dokořán či Věda a život, kde se začal věnovat i dokumentární fotografii. Po rozpadu skupiny obrátil v 70. letech svou pozornost ke krajině, především Vysočině. Portrétoval také významné osobnosti vědy, kultury a sportu. Jeho dílo je zastoupeno v řadě domácích i zahraničních uměleckohistorických sbírek. K jeho 75. narozeninám se v Domě umění města Brna uskutečnila retrospektivní výstava Rozhovor o světle. Odhadní cena: 5 000 - 8 000 Kč / 183 - 293 € 5 000 - 8 000 CZK / 183 - 293 €

      Auction House Zezula