Olle Borg Sold at Auction Prices

b. 1960 -

  • OLLE BORG
    Dec. 13, 2012

    OLLE BORG

    Est: £2,000 - £3,000

    THIS LOT IS SOLD WITH NO RESERVE In the Library

    Phillips
  • Olle Borg, Utan titel
    May. 22, 2012

    Olle Borg, Utan titel

    Est: kr30,000 - kr35,000

    OLLE BORG född 1960 Utan titel Olja och lackfärg på aluminium, 120 x 120 cm.

    Stockholms Auktionsverket
  • Olle Borg, Utan titel
    May. 22, 2012

    Olle Borg, Utan titel

    Est: kr20,000 - kr25,000

    OLLE BORG född 1960 Utan titel Signerad och daterad på baksidan Olle Borg 2009. Olja och lackfärg på aluminium, 60,5 x 60 cm.

    Stockholms Auktionsverket
  • OLLE BORG, född 1960, This not what I meant
    Nov. 15, 2011

    OLLE BORG, född 1960, This not what I meant

    Est: kr30,000 - kr40,000

    Stockholms Auktionsverket
  • OLLE BORG, född 1960, Utan titel, Signerad och
    Nov. 15, 2011

    OLLE BORG, född 1960, Utan titel, Signerad och

    Est: kr15,000 - kr18,000

    Stockholms Auktionsverket
  • Olle Borg
    Feb. 18, 2011

    Olle Borg

    Est: £2,000 - £3,000

    In the Library

    Phillips
  • OLLE BORG, "Utan titel" Signed Olle Borg and dated
    Nov. 17, 2010

    OLLE BORG, "Utan titel" Signed Olle Borg and dated

    Est: kr12,000 - kr15,000

    Bukowskis
  • BORG, OLLE, FÖDD 1960 'Après l´Illumination'.
    Oct. 01, 2010

    BORG, OLLE, FÖDD 1960 'Après l´Illumination'.

    Est: - kr10,000

    BORG, OLLE, FÖDD 1960 'Après l´Illumination'. Oljelasyr. Signerad och daterad 1996. Duk, 48x48. (D). Proveniens: Galleri Andréhn-Schiptjenko, Stockholm. Galleri Magnus Åklundh, Lund/Malmö.

    Crafoord Auktioner
  • OLLE BORG, Utan titel. (d)
    May. 05, 2010

    OLLE BORG, Utan titel. (d)

    Est: kr12,000 - kr15,000

    OLLE BORG, Utan titel. (d)

    Bukowskis
  • D - OLLE BORG född 1960 Utan titel Signerad och
    May. 03, 2010

    D - OLLE BORG född 1960 Utan titel Signerad och

    Est: kr15,000 - kr18,000

    D - OLLE BORG född 1960 Utan titel Signerad och daterad på baksidan Olle Borg 1999. Olja på kritgrunderad kanvas uppspänd på kartong samt kopparlinjal, 64 x 64 cm. PROVENIENS: Andréhn-Schiptjenko, Stockholm

    Stockholms Auktionsverket
  • OLLE BORG född 1960 This is not a landscape
    Apr. 29, 2009

    OLLE BORG född 1960 This is not a landscape

    Est: kr30,000 - kr40,000

    OLLE BORG född 1960 This is not a landscape (Verdun) Signerad och daterad på baksidan Olle Borg 2006. Olja och lackfärg på duk, 120 x 120 cm. UTSTÄLLD: Magnus Åklundh, Malmö 2007 Galleri 1, Göteborg 2007

    Stockholms Auktionsverket
  • OLLE BORG född 1960 Primum Momentum Signerad och
    Oct. 31, 2008

    OLLE BORG född 1960 Primum Momentum Signerad och

    Est: kr5,000 - kr6,000

    OLLE BORG född 1960 Primum Momentum Signerad och daterad på baksidan Olle Borg 2002. Akvarell och blyerts på papper, 56 x 56 cm. UTSTÄLLD: Aguélimuseet, Sala 2002

    Stockholms Auktionsverket
  • OLLE BORG född 1960 IX, IV/V Signerad och daterad
    Oct. 31, 2008

    OLLE BORG född 1960 IX, IV/V Signerad och daterad

    Est: kr25,000 - kr30,000

    OLLE BORG född 1960 IX, IV/V Signerad och daterad på baksidan Olle Borg 1990. Olja och lackfärg på aluminium, 90 x 90 cm. UTSTÄLLD: Galleri S:t Erik, Norrköping 1990

    Stockholms Auktionsverket