Piet Blom Sold at Auction Prices

b. 1934 -

    • Piet Blom (1934-1999), for Huizenga
      Nov. 15, 2019

      Piet Blom (1934-1999), for Huizenga

      Est: €400 - €600

      1965-69, A 'Bastille' chair, made from lacquered wood and executed in constructivist style. Blom, best known for his 'Kubuswoningen', designed the chair for his Bastille building at the Technical University of Twente. Marked on a cap to the underside: 'Huizenga N.V. Utrecht - Kollum'. H. 85 cm,

    • *PIET BLOM (1934-1999) Bastille-stoel, 1964. Hout. Zwart en rood
      Jun. 18, 2019

      *PIET BLOM (1934-1999) Bastille-stoel, 1964. Hout. Zwart en rood

      Est: €800 - €1,000

      *PIET BLOM (1934-1999) Bastille-stoel, 1964. Hout. Zwart en rood beschilderd. Slijtagesporen. Plaque met inscriptie T.H. Twente/01011880-64. Herkomst: mensa 'de Bastille' van de Technische Universiteit Twente te Enschede. De architect Piet Blom (1934-1999) ontwierp deze stoel tussen 1962-1965, toen hij voor de Technische Universiteit Twente een oude boerderij in Drienerlo tot tijdelijke campus verbouwde. Enkele jaren later kreeg hij de opdracht om ook de permanente mensa van de universiteit te ontwerpen, waar de stoelen naadloos aansloten op het ritme van het interieur. Het gebouw werd ‘de Bastille’ gedoopt, waaraan de stoel haar koosnaam te danken heeft. Het contrastrijke uiterlijk drukt een onconventioneel gevoel voor ordening uit, kenmerkend voor Piet Bloms architectonische oeuvre waarbij vooral zijn kubuswoningen voor het Blaakse Bos in Rotterdam het meest bekend zijn. ‘Dingkunde’ en ‘obstakelkunde’, deze woorden gebruikte Piet Blom graag in plaats van de gewichtige term ‘architectuur’. De woorden klinken speelser en dat paste hem goed: een ruimere definitie van architectuur waarin geen verschil wordt gemaakt tussen huisbouw of stedenbouw, meubelontwerp of tuinarchitectuur. Voor Piet Blom ging het gewoonweg om ordening: ordening van het leven op ieder niveau. Door ordening ontstaat ruimte en die ruimte krijgt namen — haast terloops — zoals stoel, bed, kamer, huis, tuin, straat, buurt, stad, land. Deze benadering bood een volstrekt frisse blik op architectuur en ontwerp. De vormentaal van Piet Bloms Bastillestoel biedt vanuit iedere hoek weer een ander lijnenspel, zonder dat de pragmatiek van de zitfunctie verloren gaat. De stoel oogt ritmisch, expressief en architectonisch. Er werden slechts enkele honderden van deze stoelen vervaardigd. Referentiemateriaal: Hiddema, S. Piet Blom en de Kunst van het Bouwen, Academie Minerva Pers: Groningen, 1984 + Hengeveld, Jaap et al. Het Rotterdam van Piet Blom: nieuw leven aan de Oude Haven, Amersfoort: Hengeveld Publicaties, 2010 + De Wit, C. “Blom is bezig met ‘een andere architectuur’” in Goed Wonen nr. 8, augustus 1964. (Bron: https://kaderdesign.com/c07/?lang=nl) 86 x 41 x 41 cm *PIET BLOM (1934-1999) Chaise Bastille, 1964. Bois, peint rouge et noir. Traces d'usure. Plaque avec inscription 'T.H.Twente/01011880-64'. Provenance: mensa 'de Bastille' de l'université technique Twente à Enschede. 86 x 41 x 41 cm *PIET BLOM (1934-1999) Bastille chair, 1964. Wood, painted black and red. Traces of wear. Plaque inscribed 'T.H. Twente/01011880-64'. Provenance: student's restaurant 'Bastille', Technical University Twente, Enschede. 86 x 41 x 41 cm

    • PIET BLOM 1934-1999
      Nov. 29, 2016

      PIET BLOM 1934-1999

      Est: €3,400 - €4,000

      2 Bastille chairs, 1968 Lacquered wood 85 by 41 by 41 cm. These rare chairs by the Dutch architect Piet Blom, renown for his cube houses, are good examples of Dutch modernism in the tradition of Gerrit Rietveld. These chairs, made in a limited production, were made for the student cafetaria of the Bastille at the University of Twente.

      Art Europe Auctions
    • Fine example of Dutch design
      Apr. 06, 2014

      Fine example of Dutch design

      Est: €600 - €1,000

      APPLIED ART - FURNITURE - BLOM, Piet (Dutch 1934 - 1999). Bastille chair. Two original dinner chairs made for the student restaurant 'mensa' of the University Twente, called 'Bastille', Enschede 1964-1969, design Piet Blom, manufactured by Huizenga NV, Enschede. Red and black lacquered wood, with label disc 'Huizenga NV Holland Utrecht Kollum' (under seat), 85 x 41 x 41 cm., seat height 46 cm. Good, some damage Piet Blom is best known for his 'Kubuswoningen' (Cube houses) built in Helmond (mid-1970s) and in Rotterdam (early 1980s)

      Adams Amsterdam Auctions