Anna Billing Sold at Auction Prices

  • Anna Billing 1849-1927. Svanar i sjö. Signerad
    Apr. 09, 2013

    Anna Billing 1849-1927. Svanar i sjö. Signerad

    Est: kr1,000 - kr1,500

    Anna Billing 1849-1927. Svanar i sjö. Signerad Anna Billing. Blandteknik, 27 x 38 (dagermått).

    Auktionskammare Uppsala
  • ANNA BILLING 1849-1927 Grönskande sommaräng -
    May. 25, 2011

    ANNA BILLING 1849-1927 Grönskande sommaräng -

    Est: kr60,000 - kr80,000

    ANNA BILLING 1849-1927 Grönskande sommaräng - Dalarö Signerad och daterad Anna Billing -85 Dalarö. Olja på duk, 89 x 62 cm.

    Stockholms Auktionsverket
  • Anna Billing 1849-1927. Blomsterstilleben.
    Jan. 28, 2008

    Anna Billing 1849-1927. Blomsterstilleben.

    Est: kr6,000 - kr8,000

    Anna Billing 1849-1927. Blomsterstilleben. Signerad och daterad Anna Billing 1897. Gouache. 64 x 97.

    Auktionskammare Uppsala