Helene Billgren Sold at Auction Prices

  • Helene Billgren, Modell
    May. 22, 2012

    Helene Billgren, Modell

    Est: kr8,000 - kr10,000

    HELENE BILLGREN född 1952 Vinögd Kol på papper, 42 x 29,5 cm. PROVENIENS: Andréhn-Schiptjenko, Stockholm

    Stockholms Auktionsverket
  • Helene Billgren, Minnesnäsduk
    May. 22, 2012

    Helene Billgren, Minnesnäsduk

    Est: kr3,000 - kr4,000

    HELENE BILLGREN född 1952 Minnesnäsduk Märkt Helene Billgren 2002. Blandteknik, 23 x 21 cm. PROVENIENS: Andréhn-Schiptjenko, Stockholm

    Stockholms Auktionsverket
  • D - HELENE BILLGREN född 1952 Idé med
    May. 03, 2010

    D - HELENE BILLGREN född 1952 Idé med

    Est: kr10,000 - kr12,000

    D - HELENE BILLGREN född 1952 Idé med konstnär-inna - diptyk Signerad på baksidan Helene Billgren. Blandteknik på papper, 22 x 16 respektive 44,5 x 32 cm. PROVENIENS: Andréhn-Schiptjenko, Stockholm

    Stockholms Auktionsverket
  • Helene Billgren född 1952. Kvinna med vagn.
    Mar. 31, 2008

    Helene Billgren född 1952. Kvinna med vagn.

    Est: kr800 - kr1,000

    Helene Billgren född 1952. Kvinna med vagn. Signerad och numrerad i blyerts Helene Billgren, 10/100. Litografi, 43 x 30.

    Auktionskammare Uppsala