Johann (1864) Beck Sold at Auction Prices

      • Jan Beck (1864-1937)
        Jun. 11, 2016

        Jan Beck (1864-1937)

        Jan Beck (1864-1937) Jan Beck (1864-1937) Jan Beck (1864-1937) DVOJICE KOŇSKÝCH HLAV. Protějškové plastiky koňských hlav z profilu, bílý kov, sign. monogramem "JB", rámováno na zrcadlovém pozadí. V. plastiky 23 cm, rozměr rámu 42x33,5 cm. Stav A. TWO HORSE HEADS. Two profile heads made of white metal, monogrammed "JB", framed on mirror background. Height: 23 cm, frame: 42x33,5 cm. Condition A. ZWEI PFERDEKÖPFE. Zwei Pferdeköpfe – Gegenstücke – in Profil-Ansicht, weißes Metall, monogrammiert "JB", gerahmt, Spiegel-Hintergrund. H. der Plastik 23 cm, Rahmen 42x33,5 cm. Zustand A. Estimate in Euros 378

        Auction House Zezula
      • Jan Beck (1864-1937)
        Jun. 11, 2016

        Jan Beck (1864-1937)

        Jan Beck (1864-1937) Jan Beck (1864-1937) Jan Beck (1864-1937) BUSTA DÍVKY. Poprsí mladé ženy v čepci. Alabastr, kovová aplika, mramorový sokl (v. 2,5 cm), v. plastiky 23 cm. Sign. "Beck". Stav C/D. BUST OF A GIRL. A bust of a young woman wearing a bonnet. Alabaster, metal decoration, marble plinth (2,5 cm high), height of the bust: 23 cm, signed "Beck". Condition C/D. MÄDCHENBÜSTE. Büste einer jungen Frau mit Haube. Alabaster, Metall-Aplik, auf Marmorsockel (H. 2,5 cm), H. (Figur) 23 cm. Sign. "Beck". Zustand C/D. Jan Beck – kroměřížský sochař a kreslíř, vyučil se v dílně svého otce, sochaře A. T. Becka (1879-1884), poté studoval na vídeňské akademii (1884-1890, prof. E. Hellner a A. Kundmann). Od roku 1900 samostatně činný v Kroměříži, z realizací: pomník J. A. Komenského, Uh. Brod (1892), sochy faunů pro rotundu Květné zahrady v Kroměříži (1904), busta F. Palackého, Chropyně, účast na soch. výzdobě kostelů v Napajedlech, Pustiměři, Moravičanech. Estimate in Euros 227

        Auction House Zezula