Derick Baegert Sold at Auction Prices

Painter, b. 1440 - d. 1502

      • Flemish Renaissance cupboard.
        May. 02, 2018

        Flemish Renaissance cupboard.

        Est: €5,000 - €6,000

        *Vierdeurskast. Eik en een weinig perelaar. Rechte kroonlijst in reliëf met op de fries vrouwelijk figuur, vogels en planten. Kleiner bovengedeelte voorzien van twee deuren met op de paneeltjes vrouwelijk figuur tussen bladranken en met op de stijlen deels gecanneleerde halfpilasters met bovenaan Ionisch kapiteel en onderaan vogel tussen gebladerte. Groter ondergedeelte voorzien van twee deuren met vrouwelijke allegoriëen tussen het gebladerte op de paneeltjes, van twee laden met liggende leeuwen op de stijlen. Op afgeplatte gezwart houten bolpoten. Vlaamse Renaissance uit de tweede helft van de 17de eeuw. *Vierdeurskast. Eik en een weinig perelaar. Rechte kroonlijst in reliëf met op de fries vrouwelijk figuur, vogels en planten. Kleiner bovengedeelte voorzien van twee deuren met op de paneeltjes vrouwelijk figuur tussen bladranken en met op de stijlen deels gecanneleerde halfpilasters met bovenaan Ionisch kapiteel en onderaan vogel tussen gebladerte. Groter ondergedeelte voorzien van twee deuren met vrouwelijke allegoriëen tussen het gebladerte op de paneeltjes, van twee laden met liggende leeuwen op de stijlen. Op afgeplatte gezwart houten bolpoten. Vlaamse Renaissance uit de tweede helft van de 17de eeuw. Buffet à deux corps, quatre portes. Chêne et poirier. Corniche droite en relief avec sur la frise une allégorie féminine, des oiseaux et des plantes. Partie supérieure pourvue de deux portes avec sur les panneaux également une allégorie féminine entre les feuilles et sur les montants des demi-pilastres en partie cannelés avec au sommet un chapiteau ionique et à la base un oiseau entre les feuilles. Partie inférieure pourvue de deux portes avec allégories féminines entre les feuilles sur les panneaux, de deux tiroirs avec lions couchés. Sur pieds à sphère aplatis en bois noirci. Travail Renaissance flamande de la deuxième moitié du 17ème siècle. Flemish Renaissance cupboard. Oak and pearwood. Rectangular moulded cornice above a frieze carved with a female figure, birds and plants above two panelled doors carved with a female figure between scrolling leaves flanked and divided by fluted columns with Ionic capitals. The lower section with two double panelled similarly carved doors flanked and divided by similar columns, on a plinth with two carved drawers flanked and divided by lion's heads and flattened ebonised bun feet. Second half of the 17th century.

      • DERICK BAEGERT (1440 -1515) workshop or circle
        May. 02, 2017

        DERICK BAEGERT (1440 -1515) workshop or circle

        Est: €15,000 - €20,000

        DERICK BAEGERT (1440 -1515) workshop or circle studio or circle The Mocking of Christ. Panel. Provenance: Guillaume Campo, Antwerpen, z.d.; Prof V.Leysen, Brasschaat 107 x 71 DUTCH DERICK BAEGERT (1440 -1515) atelier of omgeving De Bespotting van Christus. Paneel. Herkomst: Guillaume Campo, Antwerpen, z.d.; Prof V.Leysen, Brasschaat Fotocertificaat R.Van de Broek, Antwerpen, 2.6.1969, als toe te schrijven aan Baegert omwille van overeenkomsten met werken in het KMSK Brussel. Uit briefwisseling met de heer Baudouin (Rubenianum) blijkt dat ook deze laatste de toeschrijving aan Baegert of iemand uit diens omgeving ondersteunt (brief d.d. 21.2.1972 aan V.Leysen). Het Wallraf-Richartz museum in Keulen o.l.v. Rolf Wallrath ondersteunt deze toeschrijving echter niet (brief d.d.19.4.1972 aan V.Leysen). Literatuur omtrent het werk van Baegert te vinden in Wallraf-Richartz-Jahrbuch 1958 door Dr.Joachim Fait. Met dank aan H. Nieuwdorp om de toeschrijving aan atelier/omgeving Derick Baegert op basis van foto's als plausibel te onderstrepen. Literatuur omtrent het werk van Baegert te vinden in Wallraf-Richartz-Jahrbuch 1958 door Dr.Joachim Fait 107 x 71 FRENCH DERICK BAEGERT (1440 -1515) atelier ou entourage La Dérision du Christ. Panneau. Provenance: Guillaume Campo, Anvers, s.d.; Prof V.Leysen, Brasschaat Certificat photo de R.Van de Broek, Anvers, 2.6.1969, comme à attribuer à Baegert à base de similarités avec des oeuvres conservées au Musée Royal des Beaux-Arts à Bruxelles. Mr Baudouin (Rubenianum) confirme l'attribution à Baegert ou à un artiste de son entourage dans une lettre à Mr V.Leysen de 21.2.1972. En outre, le musée Wallraf-Richartz à Cologne ne soutient pas cette attribution (lettre d.d.19.4.1972 à V.Leysen). Nous remercions H.Nieuwdorp pour confirmer l'attribution à l'atelier ou à l'entourage de Baegert. 107 x 71