Göran Augustson Sold at Auction Prices

    • Augustson, Göran: Konstruktivistische Komposition
      Nov. 24, 2023

      Augustson, Göran: Konstruktivistische Komposition

      Est: €1,000 - €2,000

      Augustson, Göran - Constructivist composition (Ekenäs/Finland 1936-2012 Vantaa) Oil on canvas. Signed and dated lower left ''(19)66''. 65 x 50 cm. // Augustson, Göran Konstruktivistische Komposition (Ekenäs/Finnland 1936-2012 Vantaa) Öl/Lwd. Links unten sign. und dat. ''(19)66''. 65 x 50 cm.

    • Göran Augustson
      Feb. 04, 2018

      Göran Augustson

      Est: €550 - €600

      Sommitelma.

      Annmaris Auctions
    • Göran Augustson*
      Sep. 10, 2017

      Göran Augustson*

      Est: €100 - €150

      Sommitelma "Ihmiskertomus" vuodelta 1993

      Annmaris Auctions
    • GÖRAN AUGUSTSON Finland, född 1936 Varjot -
      Apr. 29, 2009

      GÖRAN AUGUSTSON Finland, född 1936 Varjot -

      Est: kr4,000 - kr5,000

      GÖRAN AUGUSTSON Finland, född 1936 Varjot - skuggor Signerad och daterad Göran Augustson -96. Akryl på pannå, 34 x 50 cm.

      Stockholms Auktionsverket