Björn Ahlgrensson Sold at Auction Prices

  • Björn Ahlgrensson, Gråstämning uppe från höjderna
    Dec. 05, 2012

    Björn Ahlgrensson, Gråstämning uppe från höjderna

    Est: kr100,000 - kr125,000

    Björn Ahlgrensson, Gråstämning uppe från höjderna BJÖRN AHLGRENSSON 1872-1918 Gråstämning uppe från höjderna Signerad och daterad Björn Ahlgrensson 1905 Tempera på duk, 51 x 94 cm. Slutet av 1800-talet var en ...

    Stockholms Auktionsverket
  • BJÖRN AHLGRENSSON, 1872-1918, Fransk gårdsmiljö
    Dec. 07, 2011

    BJÖRN AHLGRENSSON, 1872-1918, Fransk gårdsmiljö

    Est: kr15,000 - kr18,000

    Stockholms Auktionsverket